Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Premjeras: sveikatos apsaugos ministrė turi priimti sprendimą dėl G. Černiausko

BNS 2015.09.08 13:45

Konkursai į valstybinių institucijų pozicijas privalo vykti skaidriai, o sprendimą dėl jos ministerijoje dirbančio viceministro privalo priimti sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Konkursai į valstybinių institucijų pozicijas privalo vykti skaidriai, o sprendimą dėl jos ministerijoje dirbančio viceministro privalo priimti sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Premjero pozicija tvirta – bet kokie konkursai į valstybinių institucijų pozicijas privalo vykti skaidriai, o pareigūnai privalo elgtis įstatymų nustatyta tvarka. Pažeidimų premjeras netoleruoja. Sveikatos apsaugos ministrė privalo priimti atitinkamą sprendimą dėl jos ministerijoje dirbančio viceministro“, – teigiama antradienį BNS perduotame Vyriausybės vadovo komentare.

Pirmadienį Žinių radijas paskelbė slapta darytą garso įrašą, kuriame girdėti, kaip sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas Gediminas Černiauskas kritikuoja komisijos nares, kodėl konkursą į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą laimėjo sveikatos apsaugos ministrės patarėja Nora Ribokienė. Išvadinęs ją necenzūriniais žodžiais, G. Černiauskas kalba, jog premjeras siūlęs kitą kandidatę, partijos kolegę Viliją Vertelienę ir mainais už tai būtų neuždaręs tarnybos.

„Jeigu premjeras skambina dėl būtent to žmogaus, tai ką, jis nepakeis sprendimo savo? Atrodo, kaip vaikai esame. Juk ne penkių metų, ne dešimties“, – teigė G. Černiauskas.

Keletą kartų N. Ribokienę jis išvadino „dūra“ ir sakė, kad ji nebegali tikėtis premijų, nes „eina prieš premjero valią“: „Ką ji, dūra, tikisi, kad jai premijas dabar kas nors davinės? Naivumas visiškas“.

Viceministras leido suprasti, kad jis sąmoningai demonstravo, kaip balsavo, kad juo pasektų ir kiti komisijos nariai.

„Šįkart aš rodžiau, kaip aš balsavau. Jūs matėt, kad aš dviem balais daugiau daviau jai (V.Vertelienei – BNS). Visą laiką buvo atverstas, galėjot pasižiūrėti. Kodėl aš dviem balais daugiau daviau? Aiškiau negali būti, kad kažkas yra tokio, ne tik atsakymo kokybė“, – tvirtino G. Černiauskas.

N. Ribokienė Žinių radijui atskleidė sulaukusi viceministro G. Černiausko raginimo iš karto atsistatydinti iš konkurso nugalėtojų. Ji sakė, kad G. Černiauskas reikalavo užleisti vietą V. Vertelienei.

Be to, įraše girdėti, kaip, anot G. Černiausko, paragintas anksčiau iš konkurso pasitraukė kitas ministro patarėjas Arvydas Skorupskas.

Pirmadienį komentuodamas šį garso įrašą, viceministras pavadino jį „improvizacija“ ir sakė neketinąs atsistatydinti dėl to.

Sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė tvirtino abejojanti, ar G. Černiauskas darė įtaką konkurso rezultatams.

„Aš manau, kad protegavimas – jis galėjo būti vykdomas iki konkurso, nes, kaip žinia, dažnai sklando kalbos, kad viena ar kita partija įdarbina tik savo partijos narius tam tikrose vietose. Bet tas veiksmas vyksta iki konkurso, o ne po konkurso. Aš manau, kad tai, kas vyko po konkurso, jeigu vyko toks aptarimas, natūralu, kad yra aptariami konkurso rezultatai, vertinimai, tik, aš manau, tai turėjo būti daroma ir su pretendentais“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministrė.

Ji teigė, kad G. Černiausko elgesį vertins išklausiusi aptarime po konkurso darytą įrašą, kuris buvo nutekintas žiniasklaidai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi