Lietuvoje

2014.10.28 09:06

Valstybės sienos apsaugos tarnyba stiprina priežiūrą pasienyje su Baltarusija

Aktyvindama kovą su kontradanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša stiprinanti priežiūrą pasienyje su Baltarusija.

Aktyvindama kovą su kontradanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša stiprinanti priežiūrą pasienyje su Baltarusija.

Pareigūnai pastebi, kad sienos ruože su Baltarusija itin padaugėjo kontrabandos, kai prieš keletą metų buvo sustiprinta kontrolė ties Kaliningrado sritimi. Iki spalio pasienyje su Baltarusija sulaikyta apie milijonas kontrabandinių cigarečių bei daugiau nei 400 asmenų, bandžiusių nelegaliai patekti į Lietuvą.

„Tai yra pati ilgiausia Lietuvos siena, nėra natūralios gamtinės kliūties kaip Nemunas pasieny su Rusija. Baltarusijos pasienyje yra miškingos vietovės, kurios palengvina bandymus vykdyti nusikalstamas veikas“, – aiškina Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis

Šiuo metu apie 90 procentų cigarečių kontrabandos į Lietuvą patenka būtent per šį sienos ruožą, todėl pareigūnai nuo vasaros čia diegia naują kontrolės sistemą, kuri kol kas veikia tik septintadalyje viso ruožo, maždaug šimte kilometrų.

Apsaugos naujovės, kurios, pasak pasieniečių, bus ir toliau diegiamos, antradienį pristatomos žurnalistams.