Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.12 09:40

Iškraustyti prasižengusius socialinių būstų nuomininkus – nelengva

Kauno gyventojai skundžiasi, kad kai kurie socialinio būsto nuomininkai negyvena jiems skirtuose butuose, o kai kurie juos yra pavertę narkotikų prekybos taškais. Valdininkai aiškina nematantys pagrindo juos iškeldinti, nes nuoma ir komunaliniai mokesčiai sumokėti. 

Kauno gyventojai skundžiasi, kad kai kurie socialinio būsto nuomininkai negyvena jiems skirtuose butuose, o kai kurie juos yra pavertę narkotikų prekybos taškais. Valdininkai aiškina nematantys pagrindo juos iškeldinti, nes nuoma ir komunaliniai mokesčiai sumokėti.

Ar pagrįstai nenutraukiamos sutartys su prasižengusiais socialinio būsto nuomininkais, tiria Kauno savivaldybės kontrolierius, praneša LRT televizijos laida „Panorama“.

Nediduko daugiabučio Panemunėje gyventojų nerimo dienos bei naktys prasidėjo, kai prieš šešerius metus jų name esantį socialinį būstą savivaldybė išnuomojo čigonei Rožei Aleksandravičiūtei.

„Dieną matydavome 13–14 metų vaikus, o naktį atvažiuodavo prabangiomis mašinomis. Ko? Narkotikų“, – teigė namo gyventojas.

„Buvo atvejis, kad kiemą tvarkausi, ateina vaikinas kokių 17 metų ir sako: „Dėde, duokit vandens, man reikia susileisti dozę“, – pasakojo jis.

Čigonė už narkotikų platinimą buvo nuteista, grįžusi iš kalėjimo mirė. Gyventojai savivaldybės iki tol ne kartą prašė iškeldinti nuomininkės šeimą, tačiau valdininkai neklausė – būstą toliau išnuomojo velionės vyrui. Jis, kaip tikina gyventojai, socialiniame būste pastaraisiais metais net negyvena. Nerado jo ir LRT televizijos žurnalistai.

„Šiame bute gyveno kiti asmenys, ir mes įtariame, kad šis butas buvo pernuomojamas. Tokie pastovesni gyventojai buvo kokie 5–6, o šiaip srautas buvo tikrai didžiulis – tai atvykdavo, tai išvykdavo“, – teigė kaimynas.

Savivaldybės valdininkai tikina nei narkotikų, nei pašalinių bute neradę, tačiau žino, kad socialiniame būste nuomininkas negyvena. Sutarties su juo nutraukti esą negali, be to, nutarė leisti butą ir privatizuoti, nes jis esą prastos būklės. Pirmenybė jį pirkti būtų suteikta minėtam mirusios čigonės vyrui.

„Viską įvertinus, nėra galimybės sutarties nutraukti, jis nepažeidžia nė vieno punkto, pagal kurį būtų galima tą padaryti. Kita vertus, jis yra romų tautybės, ir čia jau kaip konfliktas – ir politinis, ir visoks kitoms. Tiesiog gal dera dar kažkiek laiko palaukti, ta situacija turėtų išsispręsti“, – mano Kauno savivaldybės Gyvenamojo fondo administravimo skyriaus vedėja Laura Stankevičienė.

Kaune socialinio būsto laukia daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, tačiau valdininkai pripažįsta – iškraustyti prasižengusius nuomininkus ar nutraukti sutartis, kaip šiuo atveju, nelengva.

Policijos pareigūnai sako, kad konfliktų tarp socialinių būstų gyventojų, ypač kitų tautybių, ir butus privatizavusiųjų netrūksta.

„Pasitaiko teisės pažeidimų, pavyzdžiui, alkoholio realizavimo arba asmenys ateina pas tuos nuomininkus alkoholio pavartoti. Bet narkotikų platinimo taškų tikrai nėra didelis kiekis“, – sako Šančių-Panemunės policijos nuovados viršininkas Audrius Šakickas.

„Jei nuomininkai turi nepilnamečių vaikų, sutarties negalėsi nutraukti. Tad dalis žmonių tuo naudojasi naudojasi – nemoka nieko, savivaldybė už juos moka viską, o jie tiesiog naudojasi tomis paslaugomis“, – pastebi Kauno savivaldybės atstovė L. Stankevičienė.

Socialinius būstus prižiūrinčio skyriaus veikla užkliuvo savivaldybės kontrolieriui. Iki Naujųjų metų jis žada baigti tyrimą, ar pagrįstai valdininkai nenutraukia sutarčių su tokiais socialinio būsto nuomininkais. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi