Lietuvoje

2014.10.26 10:32

Baltijos jūroje dingusių žvejų paiešką tęsia Latvijos tarnybos

BNS2014.10.26 10:32

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras šeštadienį nutraukė Baltijos jūroje su dviem žvejais penktadienį dingusio žvejybinio boto LTP-708 paiešką Lietuvos teritorinuose vandenyse, tačiau paiešką tęsia Latvijos jūrų gelbėjimo tarnybos.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras šeštadienį nutraukė Baltijos jūroje su dviem žvejais penktadienį dingusio žvejybinio boto LTP-708 paiešką Lietuvos teritorinuose vandenyse, tačiau paiešką tęsia Latvijos jūrų gelbėjimo tarnybos.

„Prieš pietus mūsų gelbėjimo koordinavimo centras nutraukė paieškos ir gelbėjimo operaciją, apie 11 valandą grįžo mūsų sraigtasparnis, nes jau nebuvo tikimybės mūsų teritoriniuose vandenyse rasti žvejus. Bet paieškos operaciją dar tęsia Latvijos gelbėjimo tarnyba“, – BNS sakė Karinių jūrų pajėgų civilių ir karių bendradarbiavimo vyresnysis specialistas seržantas Audrius Vitkauskas.

Pasak jo, atsižvelgiant į jūros bangavimo kryptį, didelė tikimybė, kad dingęs laivas per naktį galėjo būti nuneštas į šiaurės pusę.

A. Vitkausko teigimu, Latvijos tarnybos taip pat naudojo sraigtasparnį, buvo išsiųsti du laivai, vienas iš kurių yra karinis ir šiuo metu dar tęsia patruliavimą. Planuojama, kad Latvijos karinių jūrų pajėgų laivas P-09 „Rezekne“ Latvijos teritoriniuose vandenyse patruliuos ieškodamas dingusio lietuvių laivo iki šeštadienio vakaro.

A. Vitkauskas pripažino, kad tikimybė dingusius žvejus rasti gyvus yra labai nedidelė.

„Jau greitai bus para laiko nuo jų dingimo, oro ir vandens temperatūra yra nuo plius 5 iki minus 8 laipsnių, bangavimas 2 metrai ir dingę žvejai tokiu oro jau galėjo sušalti“, – BNS teigė A. Vitkauskas.

Paieškos ir gelbėjimo operaciją Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras penktadienį pradėjo po to, kai apie 17.30 val. gavo pranešimą iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės. Penktadienį  iki vėlyvo vakaro žvejų ieškojo Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8, paieškos operacijoje taip pat dalyvavo Klaipėdos uosto laivai „Dangė“ ir „Smeltė“, pasieniečių laivas „Boomeranger“, į jūrą išsiųstas buvo ir budintis Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas M52 „Sūduvis“.

Tačiau aptikti žvejybinio boto aptikti nepavyko ir penktadienį iki 24 valandos visi paieškos operacijoje dalyvavę laivai grįžo į uostą.

Pasieniečius apie įvykį informavo dingusių žvejų kolegos, nebegalėję užmegzti ryšio su dingusiais žvejais. Dingęs žvejybinis laivas nuo Klaipėdos uosto buvo nutolęs apie dvi jūrmyles.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.