Lietuvoje

2014.10.25 13:57

Premjeras piktinasi, kad visa kaltė suverčiama socdemams

ELTA2014.10.25 13:57

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas, Premjeras Algirdas Butkevičius dideliu iššūkiu įvardija 2015 metų valstybės biudžetą ir koalicijos partijas linkęs kaltinti kaltės suvertinimu socdemams.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas, Premjeras Algirdas Butkevičius dideliu iššūkiu įvardija 2015 metų valstybės biudžetą ir koalicijos partijas linkęs kaltinti kaltės suvertinimu socdemams.

Pasak Premjero, norint priimti biudžetą reikalingas didelis darbas tarp frakcijų Seime.

„Turėjau šitą savaitę susitikimą su Seimo Pirmininke. Mes gana ilgai diskutavome, ilgai kalbėjomės, nes pastaruoju metu kai kurie Politinėje taryboje priimti sprendimai, kurie buvo priimti bendru sutarimu, o po to visa kaltė buvo perkelta Socialdemokratų partijai, frakcijai ar (...) tiesiog pirmininkui“, – šeštadienį LSDP tarybos posėdyje kalbėjo A. Butkevičius, apžvelgdamas politinę padėtį šalyje.

Kalbėdamas apie PVM lengvatos šildymui pratęsimą, A. Butkevičius prisipažino pats asmeniškai dėl to net nebalsavęs. LSDP pirmininkas pabrėžė didesnį sutarimą valdančiojoje koalicijoje bei didesnį ministrų bei viceministrų darbą su kiekviena frakcija, esančia valdančiojoje daugumoje.

„Ir jeigu yra kažkas pateikiama naujo, radikalaus arba tas, kas politikams yra nežinoma, pirmiausia, keliaujame į vieną kitą frakciją, frakcijose pristatome, išdiskutuojame, ir po to ateiname jau visi į politinę tarybą ir galutinai priimame sprendimus“, – teigė Vyriausybės vadovas.

A. Butkevičius džiaugėsi, kad socdemai didelį dėmesį nukreipė į šešėlinės ekonomikos mažinimą – iš dyzelinio kuro akcizo gauta 120 mln. litų papildomų pajamų, padidinta minimali mėnesinė alga, grąžinamos pensijos.

„Visada turime būti ambicingi ir nepasiduoti įvairiausiems spaudimams“, – konstatavo Premjeras.

A. Butkevičius taip pat pabrėžė, kad Lietuvai, kaip mažai šaliai, svarbu „ne kovoti su kažkokia gigantiška didele šalimi“, bet konkuruoti globaliame pasaulyje idėjomis, savo veržlumu, inovacijomis, užsispyrimu įgyvendinant užsibrėžtus tikslus sveikatos, švietimo sistemose.

„Svarbiausia, kad būtų sutelkta ta jėga į vieną kumštį, o ne taip kaip pastaruoju metu buvo kai kurie dalykai buvo išsprūdę, kurie nedaro garbės nė vienam iš mūsų. (...) daugiau optimizmo, nusiteikimo, geranoriškumo ir veržlumo, kad Lietuva, maža valstybė, (...) eitų Pietų Korėjos, Singapūro, Naujosios Zelandijos keliu. Ten valstybių vadovai sakė, kad mes nesiruošiame kovoti su Kinija ar JAV, bet mes esame maži, lankstūs, išmintingi ir konkuruosime globaliame, dideliame pasaulyje, kur vyksta dideli proveržiai ir pokyčiai“, – sakė LSDP pirmininkas.

Populiariausi

aurelijus veryga

Lietuvoje

2020.09.25 13:47

Veryga apie kilusią COVID-19 riziką Nausėdai: net ir užsikrėtus galima dirbti nuotoliniu būdu prezidentūra merui: reikėjo laikytis visų NVSC rekomendacijų, atnaujinta 16.23

5