Lietuvoje

2012.11.09 16:06

D. Grybauskaitė kartoja: jokios koalicijos su Darbo partija

Paulius Garkauskas, Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2012.11.09 16:06

Prezidentė Dalia Grybauskaitė neslepia, kad socialdemokratų planas, pagal kurį vadovaujančių postų naujojoje koalicijoje neužimtų Darbo partijos lyderiai Viktoras Uspaskichas ir Vytautas Gapšys, jai nėra priimtinas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė neslepia, kad socdemų planas, pagal kurį vadovaujančių postų naujojoje koalicijoje neužimtų Darbo partijos lyderiai Viktoras Uspaskichas ir Vytautas Gapšys, jai nėra priimtinas.

Šalies vadovė pabrėžia nepritarianti koalicijai su visa Darbo partija, o ne pavienių jos narių skyrimui į tam tikrus postus.

„Aš kalbu apie skaidrumą, atsakomybę ir ypač – politinę sąžinę. Ir kartojau, kad partija, kuri yra pati – ne tik atskiri asmenys – yra teisiamųjų suole, neturėtų dalyvauti vyriausybės formavime. Šitą aš pasakiau iš karto po rinkimų“, – žurnalistams Kaune sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė taip pat užsiminė, kad yra netgi trys įmanomi koalicijų variantai.

„Šiandieniniai rinkimų rezultatai, kuriuos turim, numato galimybę trijų koalicijų. Ir šitą žino visi politikai, išrinkti į Seimą. Dėl to, kokia bus koalicija ir kam bus siūlomas premjero postas, sprendimą darysiu tik po Konstitucinio Teismo išaiškinimo“, – sakė D. Grybauskaitė.

Prognozuoti, ką Konstitucinis Teismas nuspręs dėl Seimo rinkimų teisėtumo, šalies vadovė nesiėmė.

Ji taip pat pabrėžė, kad skundžiasi ne ji pati, o konkrečios partijos, tarp jų – ir „darbiečiai“.

„Bet kokį sprendimą būsiu priversta ir darysiu tiktai tada, kada Konstitucinis Teismas išspręs ir išaiškins tuos neaiškumus, kurie yra pateikti. Ne mano suformuluoti, o kelių politinių partijų. Tarp jų – ir Darbo partijos yra prašymas kreiptis į Konstitucinį Teismą, ką ir padariau“, – sakė Prezidentė.

„Aš kartoju: jokių spekuliacijų „jeigu – ne jeigu“. Sprendimą darysiu tik po to, kai Konstitucinis Teismas pareikš savo nuomonę“, – pridūrė D. Grybauskaitė.

Prezidentės taip pat buvo pasiteirauta, kodėl ji tylėjo 2009 m., kai konservatoriai kvietė Darbo partiją į koaliciją.

„Pirmą kartą girdžiu. Atėjau į šią poziciją, kaip prezidentė, 2009-ųjų liepą. Niekas su manimi apie jokią koaliciją su Darbo partija nėra šnekėjęs“, – teigė šalies vadovė.

Žurnalistų paprašyta pakomentuoti, kodėl socialdemokratai gali dirbti su konservatoriais savivaldoje, o bendrą darbą Seime dėl ideologijos nesutapimų vadina neįmanomu, D. Grybauskaitė pareiškė apskritai pasigendanti politinės ideologijos Lietuvoje.

„Norėčiau pasakyti, kad Lietuvoje grynos, tyros, išgrynintos ideologijos jau seniai nėra. O vis dėlto sąžinė, padorumas ir vertybės turi būti, ir mes turime to reikalauti iš bet kurios ideologijos atstovų“, – reziumavo D. Grybauskaitė.

www.DELFI.lt
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt