Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Atsistatydino tris dienas padirbęs viceministras P. Beinaris

LRT.lt, BNS2015.09.08 13:45

Penktadienį vidaus reikalų viceministras Paulius Beinaris įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

Penktadienį vidaus reikalų viceministras Paulius Beinaris įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

„Atsistatydinu, nes nematau galimybių eiti viceministro pareigas tokioje priešiškoje atmosferoje. Nuo pirmos dienos patekau į tikrų tikriausią purvo ir šmeižto srautą, kuris man nėra priimtinas. Vertinu parodytą pasitikėjimą, bet pasitaręs su šeima priėmiau sprendimą, kuris garantuotų ramybę man ir mano artimiesiems“, – teigia viceministras P. Beinaris.

Ministras Dailis Alfonsas Barakauskas patenkino viceministro prašymą, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Teigia nesusijęs su VRM byla

P. Beinaris neigia savo ryšius su įtartinais Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pirkimais.

„Čia visiška nesąmonė, tikrai. Žinokite, tie, kas tiria šituos dalykus, supras, kad aš čia visiškai su tuo nesusijęs“, – paklaustas, ar viceministro postas jam nebuvo partijos padėka už neteisėtą veiklą zoologijos sode, BNS sakė P.Beinaris.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ penktadienį rašė, kad VRM viešuosius pirkimus tiriantiems pareigūnams įtarimų sukėlė pernai rudenį surengtas labdaros renginys „Pirk dramblį“, kurio metu surinktos lėšos buvo skirtos Kauno zoologijos sodui. Projektą oficialiai globojo „tvarkiečių“ vedlys Rolandas Paksas, o jo dukra Inga Stumbrienė neseniai tapo Zoologijos sode įkurdinto kilniojo erelio krikštamote. Neoficialiomis žiniomis, labdaros projektas ikiteisminiame tyrime yra traktuojamas kaip tam tikras virtualus kyšis partijai „Tvarka ir teisingumas“, kurio vertė – bemaž 100 tūkst. litų.

Paklaustas, ar būdamas zoologijos sodo Bendrųjų reikalų skyriaus vadovu, dirbo su „Pirk dramblį“ projektu, P. Beinaris aiškino, kad bendrauti su ministerija buvo tiesioginis jo darbas, bet šį projektą koordinavo ne jis.

„Kiek pamenu, su ministerija esu bendravęs dėl paraiškų, kadangi man kaip ir priklausė, kai pradėjau eiti Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjo pareigas. Bet visą tą darbą atliko pats direktorius ir ministerijos atstovai“, – tikino jis.

P. Beinaris teigė, kad nebuvo apklaustas teisėsaugos tyrime dėl VRM pirkimų.

Jis taip pat sakė, kad prieš tapdamas viceministru nežinojo apie Specialiųjų tyrimų tarnybos vykdomą tyrimą dėl VRM pirkimų ir labdaros akcijos Kauno zoologijos sodui.

„Aš žinokite įpuoliau į tokią situaciją, kur norėjau pradėti dirbti, bet nematau tam galimybių, nes iš tikrųjų yra karšta aplinka. Man 30 metų ir aš nepasiruošęs eiti į šitas džiungles, kad pusę darbo laiko atsiduočiau aiškinimuisi žurnalistams“, – kalbėjo P.Beinaris.

Jo teigimu, tapti viceministru jam pasiūlė partijos „Tvarka ir teisingumas“ Kauno skyrių koordinacinės tarybos nariai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.