Lietuvoje

2014.10.24 16:21

Lietuvoje pagal norvegų modelį kuriami pusiaukelės namai nuteistiesiems

BNS2014.10.24 16:21

Lietuva, remdamasi Norvegijos patirtimi, keturiose vietose – Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje – steigia pusiaukelės namus, kuriuose gyvens netrukus į laisvę išeisiantys nuteistieji.

Lietuva, remdamasi Norvegijos patirtimi, keturiose vietose – Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje – steigia pusiaukelės namus, kuriuose gyvens netrukus į laisvę išeisiantys nuteistieji.

Pusiaukelės namuose įsikurs tik asmenys, kurie suvokė padaryto nusikaltimo žalą, yra pasirengę dirbti, mokytis ir grįžti į pilnavertį gyvenimą visuomenėje.

Kiekvienuose pusiaukelės namuose galės gyventi iki 20 nuteistųjų, juose dirbs po keturis socialinius darbuotojus, taip pat po keturis apsaugos ir priežiūros darbuotojus. Dar vienas darbuotojas bus atsakingas už namų eksploatavimą ir veiklą.

„Mes tikrai tikime, kad norvegų patirtis, kuri daug metų jų šalyje yra vykdoma, pasiteisins ir pas mus. Tegu ir mažai grupei, bet tikrai atsiras nuteistųjų, kuriais pasitikėsime ir kurie pateisins mūsų lūkesčius“, – per spaudos konferenciją sakė Vilniaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Česlovas Jocius.

Kalėjimų departamente penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje pristatyti bausmių vykdymo srities projektai.

Projekto, kurio vertė daugiau nei 5 mln. litų, apie 68 proc. sumos sudarys patalpų įrengimas ir remontas, o kita dalis bus skirta personalo atrankai ir įdarbinimui, eksploatacijai, projektui administruoti ir netiesioginėms išlaidoms.

Naujų pastatų pusiaukelės namams statyti nereikės, jie bus įrengti anksčiau pastatytose, tačiau dažniausiai nenaudojamuose pastatuose.

Jau yra startavęs projektas dėl įkalinimo įstaigų personalo kompetencijų stiprinimo, skiriant daugiau dėmesio įkalintiesiems mokyti. Jo vertė – 2,4 mln. litų. Vienas iš tikslų – dalyvauti suimtų nepilnamečių formaliojo ir neformaliojo ugdymo veikloje. Vienas iš pagrindinių šio projekto uždavinių – įrengti mokyklą, pritaikytą suimtiems nepilnamečiams ugdyti.

Bus apmokyta 1515 pareigūnų, jiems bus sukurta 16 programų, bus rengiami šeši asmenys kaip instruktoriai mokytojai. Taip pat numatyta bausmių vykdymo darbuotojus siųsti į Norvegiją.

Lietuvoje šiuo metu laisvė apribota apie 9 tūkst. asmenų – jiems skirtas kardomasis suėmimas arba jie nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.