Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.09 13:18

Postų dalybos įsisuko ir merijose

Kol vyksta įnirtingos centrinės valdžios postų dalybos, merijose taip pat perstumdomos kėdės. Į Seimą patekę savivaldos politikai savo pareigas perleidžia kolegoms, o į išeinančiųjų vietas savivaldybių tarybose veržiasi naujokai.

Kol vyksta įnirtingos centrinės valdžios postų dalybos, merijose taip pat perstumdomos kėdės. Į Seimą patekę savivaldos politikai savo pareigas perleidžia kolegoms, o į išeinančiųjų vietas savivaldybių tarybose veržiasi naujokai, rašo „Lietuvos žinios“.

Į naująjį Seimą išrinktas gausus būrys savivaldos politikų: du merai, penki vicemerai, keturi administracijos direktoriaus pavaduotojai ir net 20 tarybos narių. Išeinančiųjų postais suskubo dalytis merijose likę jų kolegos, o į „šilčiausias“ valdžios kėdes jau parinktos ir jų perėmėjų kandidatūros.

Iškeičia regalijas

Mero regalijas į parlamentaro mandatą keičia Raseinių rajono savivaldybės vadovas „tvarkietis“ Remigijus Ačas. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) jis jau įteikė prašymą nuo lapkričio 14 dienos nutraukti jo, kaip savivaldybės tarybos nario, įgaliojimus. R. Ačas prieš pusantrų metų Seimą paliko dėl mero posto, nes esą buvimas tuomet opozicijoje neleido prasmingai dirbti.

„Patirties, reikalingos dirbti Seime, jau buvau įgavęs, o laukti kitų rinkimų tuščiai veikiant – nemačiau reikalo. Per pusantrų metų savivaldybėje pavyko įgyvendinti labai rimtas reformas, todėl kai kursas yra duotas, čia gali būti ir kitas žmogus, kuris sėkmingai galės įgyvendinti pradėtus darbus“, – LŽ aiškino politikas.

 R. Ačas patikino, kad pagal koalicijos sutartį mero postą pavyks išsaugoti „tvarkiečiui“, esą jau numatyta ir būsimo mero kandidatūra, tačiau politikas jos kol kas neatskleidžia.

Į Seimą išrinktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovas, Šalčininkų meras Zdislavas Palevičius dar neapsisprendė, ar paliks mero postą dėl parlamentaro mandato. „Esu linkęs dirbti savivaldybėje“, – LŽ lakoniškai kalbėjo politikas. Jei Z. Palevičius liks dirbti merijoje, jo vietą Seime pretenduoja užimti Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narys Zbignevas Jedinskis.

Kandidatūros jau parinktos

Seimo nario mandatą iškovojo ir penki vicemerai, bet dirbti tautos atstovybėje ketina ne visi. „Vertinu abi pareigybes – tiek vicemero, tiek Seimo nario darbą, bet pasitarę su partijos pirmininku nutarėme, kad man reikėtų likti dirbti Vilniaus mieste ir tęsti čia pradėtus darbus“, – LŽ teigė sostinės vicemeras „darbietis“ Jonas Pinskus. Jo mandatą Seime greičiausiai perims partijos vicepirmininkė Vilija Filipovičienė.

Vienmandatėje apygardoje į Seimą išrinkta socialdemokratė, Druskininkų vicemerė Kristina Miškinienė sako, kad būtų neatsakinga prieš žmones atsisakyti jai patikėto parlamentaro mandato. Politikės teigimu, savivaldybės taryboje dar nebuvo svarstyta, kas iš jos perims vicemero postą.

 Kauno vicemerei socialdemokratei Orintai Leiputei durys į Seimą atsivėrė vietoj parlamentaro mandatų atsisakančių europarlamentarų – Zigmanto Balčyčio ir Vilijos Blinkevičiūtės. O.Leiputė tikina, kad savo įgaliojimų savivaldybės taryboje atsisakys tik tada, kai bus užtikrinta Seimo rinkimų rezultatais ir sulauks Konstitucinio Teismo išvados. Į vicemero postą, pasak jos, pretenduos socialdemokratai – Valys Venslovas arba savivaldybės tarybos nario mandatą iš jos perimsiąs Vasilijus Popovas.

Į Seimą besiruošiantis Mažeikių rajono vicemeras „tvarkietis“ Kęstutis Bartkevičius neatskleidė kėdės perėmėjo, bet patikino, kad šis postas liks „tvarkiečių“ rankose, esą kandidatūra į vicemerus taip pat jau parinkta. Panevėžio vicemeras „darbietis“ Petras Narkevičius nežino, kas atsisės į jo kėdę, tačiau tikėtina, kad šį postą perims vienas iš valdančiosios daugumos atstovų.

„Mūsų partija nepriklauso valdančiajai koalicijai, todėl su mumis šiuo klausimu nėra kalbama“, – patikino politikas.

Postai liks partijoms

Net keturiose savivaldybėse keisis administracijos direktorių pavaduotojai. Seimo rūmų slenkstį jau mina LLRA atstovė, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos pavaduotoja Rita Tamašunienė, socialdemokratai – Kauno miesto ir rajono savivaldybių administracijos direktorių pavaduotojai Antanas Nesteckis ir Raminta Popovienė, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Saulis.

LŽ kalbinti politikai tikino, kad šie postai ir toliau liks jų partijų įtakos sferoje, o konkrečios kandidatūros bus svarstomos artimiausiu metu. „Turime keletą kandidatų, galimybę gauti šį postą turi ne tik tarybos nariai“, – užsiminė socialdemokratas V. Saulis.

Į merijas – nauji veidai

Išeinančiųjų dirbti į Seimą savivaldybės tarybos nario mandatus perims savivaldos rinkimų sąrašuose pirmumo balsus turintys asmenys. Daugiausia naujų tarybos narių sulauks sostinės merija. Į Seimą išrinktus savivaldybės tarybos narius „darbiečius“ – Šarūną Birutį, Jolantą Gaudutienę, Sergejų Ursulą pretenduoja pakeisti Natalija Šliachtič, Algimantas Zaremba, Eugenijus Maciulevičius.

LLRA atstovų – Vandos Kravčionok ir Juzefo Kvietkovskio – sostinės tarybos nario mandatus greičiausiai perims Eduardas Trusevičius ir Valdemaras Šelkovskis. Į socialdemokrato Juro Poželos vietą sostinės merijos taryboje taikosi Seimo rinkimuose dalyvavęs Vilniaus universiteto prorektorius Rimantas Vaitkus, o konservatorių Algį Strelčiūną keistų fizikos mokslų daktaras Evaldas Maceika.

Dviejų tarybos narių – socialdemokrato Gintauto Mikolaičio ir „darbiečio“ Dariaus Ulicko – greičiausiai neteks Raseinių rajono savivaldybė. Jų mandatus pretenduoja perimti socialdemokratė Diana Kaupaitienė ir Vincentas Macijauskas.

Po vieną naują savivaldybės tarybos narį taip pat turėtų pasikeisti Kėdainių, Širvintų, Anykščių, Molėtų Radviliškio, Kelmės, Ukmergės, Tauragės, Panevėžio rajonų bei Klaipėdos ir Šiaulių merijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi