Lietuvoje

2014.10.23 16:32

„Tvarka ir teisingumas“ ketina teismui skųsti STT kratas jos būstinėse

BNS2014.10.23 16:32

Partija „Tvarka ir teisingumas“ planuoja teismui skųsti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų atliktas kratas ir poėmius jos būstinėse Vilniuje, atliekant ikiteisminį tyrimą vadinamojoje Vidaus reikalų ministerijos (VRM) byloje.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ planuoja teismui skųsti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų atliktas kratas ir poėmius jos būstinėse Vilniuje, atliekant ikiteisminį tyrimą vadinamojoje Vidaus reikalų ministerijos (VRM) byloje.

„Turime septynias dienas nuo tos akimirkos, kai buvo padaryta krata. Mes tikrai pasinaudosime ta teise ir tikrai skųsime. Matome, kad STT veiksmai ir ne tik STT, bet ir teismo tokie aplaidumo (veiksmai – BNS) ar tyčia padaryta, įrašyta, kad kratas galima daryti „Tvarkos ir teisingumo“ būstinėse, bet neparašyti adresai. Tai reiškia, kad gali daryti ne tik Vilniuje, gali daryti ir Šiauliuose, ir Pagėgiuose“, – ketvirtadienį sakė „tvarkiečių“ vicepirmininkas, Seimo narys, buvęs Pagėgių meras Kęstas Komskis.

Viešame partijos pareiškime teisėsaugos pareigūnų veiksmai vadinami pertekliniais ir neproporcingais.

„Partija „Tvarka ir teisingumas“ reiškia griežtą protestą dėl veiksmų, kurie šių metų spalio 21 dieną prieš ją buvo įvykdyti Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų, ir sieks teisinio šių veiksmų įvertinimo. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ veikla galimai neteisėtai buvo apribota atliekamo tyrimo prieš fizinius asmenis. Pareigūnų veiksmai, vykdant kratą partijos centrinėje būstinėje Vilniuje, išgabenant kompiuterinę techniką, duomenų bazes bei politinio pobūdžio dokumentaciją, taip pat atliekant kratą Europos Parlamento nario Rolando Pakso, kuris šiuo metu yra išvykęs į Europos Parlamento plenarinius posėdžius, biure, vertintini kaip neproporcingi ir pažeidžiantys parlamento nario teisinę neliečiamybę bei darantys esminę žalą partijos veiklai“, – rašoma pareiškime.

„Partija „Tvarka ir teisingumas“ šių galimai perteklinių STT veiksmų bei visuomenėje sukelto ažiotažo niekaip nesieja su partijos veikla valdančiojoje koalicijoje“, – pabrėžia „tvarkiečiai“.

Pareiškimą žurnalistams Seime perskaitęs K. Komskis tvirtino, kad pareigūnai išsinešė dokumentų ir kompiuterių, nesusijusių su jų atliekamu ikiteisminiu tyrimu. Dėl to partijos veikla paralyžiuota.

„Paimti dokumentai, kompiuteriai, kurie nieko bendro neturi su partija, buvo paimti europarlamentaro padėjėjų kompiuteriai, krata padaryta partijos pirmininko europarlamentaro Rolando Pakso kabinete. Tai paralyžiuoja mūsų veiklą. Ir šiandien negalime normaliai dirbti“, – pasakojo partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininkas.

Anot jo, STT rankose atsidūrė partijos narių sąrašai, skyrių atsiųsti kandidatų į savivaldybių tarybas, į merus sąrašai, dokumentai, rinkimų kampanijos planai ir pan.

„Atkūrinėjame, prašome skyrių iš naujo siųsti, ieškome naujų kompiuterių, ieškome naujų elektroninių paštų. Didžiulis darbas“, – teigė K. Komskis.

Jis tvirtino, kad nė vienas iš partijos vadovų nėra sulaukęs kvietimo į apklausą. Politikas sakė nesuprantąs, kodėl reikėjo sukelti ažiotažą dėl kratų būstinėje, nes tyrimas su partijos veikla neva nesusijęs.

Pasak K. Komskio, bendrovės, kurių vadovai buvo sulaikyti, jų partijai teikė paslaugas. „Tvarka ir teisingumas“ joms mokėjo už tai.

„Skaisgirio (prodiuserio Rolando – BNS) firmos, kurios ten yra minimos, jos kaip tik mums paslaugas teikė ir mes atsiskaitinėjome joms, daugiausia jos dabar teikė europarlamentarams viešinimo paslaugas“, – sakė „tvarkietis“.

Susidariusią situaciją „tvarkiečiai“ ketina aptarti su koalicijos partneriais. Taip pat jie pabrėžia, kad „ministro Dailio Alfonso Barakausko veiklos įvertinimas ir politinės atsakomybės klausimas artimiausiu metu nebus svarstomas“.

Generalinė prokuratūra antradienį pranešė su Specialiųjų tyrimų tarnyba atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais VRM vykdytų viešųjų pirkimų. Iš viso buvo sulaikyti penki asmenys, įtariamųjų gyvenamosiose vietose ir darbovietėse, taip pat partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėse atlikta keliolika kratų.

Dviem paroms sulaikyti buvęs vidaus reikalų viceministras „tvarkietis“ Algimantas Juocevičius, buvęs vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko patarėjas Ervinas Raistenskis, žinomas televizijos prodiuseris Rolandas Skaisgirys, kuris, be kita, buvo įvardytas vienu „tvarkiečių“ kandidatų į Vilnius mero postą, taip pat viešosios įstaigos „Pradas media“ direktorius Justinas Garliauskas ir bendrovės „NTService“ vadovas Peisachas Kačerginskis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.