Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.23 12:34

A. Pabedinskienė: socialinių darbuotojų algos gali didėti antrą 2015-ųjų pusmetį

BNS 2014.10.23 12:34

Mažiausiai uždirbančių socialinių darbuotojų algas kitais metais ketinama padidinti 15 proc., žada socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Mažiausiai uždirbančių socialinių darbuotojų algas kitais metais ketinama padidinti 15 proc., žada socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Tačiau Algimanta Pabedinskienė sako, kad į 2015 metų biudžetą lėšos – daugiau kaip 20 mln. litų – dar nėra įtrauktos, todėl ji tikisi, kad metų viduryje būtų galima perskirstyti biudžetą ir pinigus skirti antrąjį pusmetį.

„Atsiradus tam tikroms galimybėms – ekonominiam augimui ar geresniam pajamų surenkamumui, kas pusmetį biudžetą galima peržiūrėti ir mes išeisime su šia iniciatyva“, – ketvirtadienį Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, kur svarstyti kitų metų valstybės ir „Sodros“ biudžetai, teigė A. Pabedinskienė.

Valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profsąjungos pirmininkė Irena Petraitienė pareiškė, kad būtina didinti socialinių darbuotojų algas, nes jie dirba sunkų darbą.

„Situacija yra ne sudėtinga, o jau kritiška“, – teigė I. Petraitienė. Anot jos, kai kurie socialiniai darbuotojai dėl nedidelio uždarbio gauna pašalpas ir kompensacijas.

Dabar vidutinis socialinio darbuotojo, kuris turi aukštąjį išsilavinimą, darbo užmokestis siekia 1688 litus iki mokesčių, o baigusių kolegijas – 1597 litai, pranešė I. Petraitienė.

A.Pabedinskienės teigimu, kitų metų socialinės apsaugos biudžetas bus 19 proc. didesnis negu suplanuotas šiais metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi