Lietuvoje

2014.10.23 11:41

Vilniuje mėnesį be pateisinamos priežasties darželio nelankę vaikai praras vietą

BNS2014.10.23 11:41

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė tokiam mokesčio už vaiko išlaikymą sostinės mokyklose nustatymo tvarkos pakeitimui.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė tokiam mokesčio už vaiko išlaikymą sostinės mokyklose nustatymo tvarkos pakeitimui.

Nuo šiol įstaigos vadovas turi teisę pašalinti darželinuką iš sąrašo, jei vaikas be pateisinamos priežasties nelanko ugdymo įstaigos ilgiau kaip vieną mėnesį. Vadovas prieš tai turi įspėti vaiko tėvus raštu, praneša savivaldybė.

Iki šiol tvarkoje buvo numatytas dviejų mėnesių ir ilgesnis terminas. Savivaldybė tvirtina, kad tvarka pakeista atsižvelgus į Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų asociacijos siūlymą.

Mokesčiai už vaikų maitinimą ir ugdymo reikmes sostinės lopšeliuose-darželiuose nesikeitė, tik buvo perskaičiuoti į eurus, nustatytu lito ir euro perskaičiavimo kursu.

Vilniuje valstybiniame darželyje vietos šiemet negavo apie 600 vaikų. 2014-aisiais į sostinės darželius užregistruota 7215 naujų vaikų. Savivaldybė skaičiuoja, kad net ir papildomai sukūrus 1380 naujų vietų, iš viso iki metų pabaigos planuojama priimti ne daugiau nei 6630 vaikų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.