Lietuvoje

2012.11.08 20:41

Griežtėja bausmės už balsų pirkimą

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2012.11.08 20:41

Seimas be didelių diskusijų patvirtino įstatymo pataisas, kuriomis griežtėja bausmės už rinkėjų papirkinėjimą ir už šios veiklos organizavimą, taigi, už rinkimų pažeidimus bus galima bausti ir partijas. 

Seimas be didelių diskusijų patvirtino įstatymo pataisas, kuriomis griežtėja bausmės už rinkėjų papirkinėjimą ir už šios veiklos organizavimą, taigi, už rinkimų pažeidimus bus galima bausti ir partijas.

Griežtesnės bausmės jau galios ir po kelių mėnesių vyksiantiems rinkimams Zarasų-Visagino apygardoje. Čia rinkimų rezultatai panaikinti dėl šiurkščių pažeidimų, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Seimo sugriežtinti bausmes už balsų pirkimą prašė Prezidentė. Ji pataisas inicijavo po gausių pranešimų apie šiuose rinkimuose pirktus balsus. Ypatingos skubos tvarka svarstytas įstatymas diskusijų ir priešininkų nesulaukė, tačiau sugriežtinti bausmių vos nesukliudė vangiai į salę besirenkantys parlamentarai. Reikėjo, kad balsuotų mažiausiai 71-as.

„Išėjo vienas, bet trūksta keturių. Ar yra sugrįžtančių? Dalis grįžo, tvarka bus. Gerbiami kolegos, jūs mane teisingai supraskite. Čia ne man asmeniškai reikia. Mes visi turime būti suinteresuoti, kad pabaigtume tuos įstatymus priimti. Negi taip sunku grįžti į salę? negi visi taip išalkę, kad valgote?“ – parlamentarus drausmino posėdžiui pirmininkavusi Seimo vadovė Irena Degutienė.

Vis dėlto pavykus sušaukti Seimo narius, įstatymas buvo priimtas. Už rinkėjų balsų pirkimą numatyta maksimali penkerių metų laisvės atėmimo bausmė, dabar yra treji metai.

„Sugriežtinta dėl to, kad šitas nusikaltimas tikrai patektų į apysunkių sąrašą. Kitas dalykas, kaip rodo mūsų patirtis, griežčiau traktuojant, kai tai tampa apysunkiu nusikaltimu, galima atlikti ir žvalgybinius slaptus veiksmus užkardant, stebint, kas vyksta, nes be šito būtų labai sudėtinga“, – kalbėjo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

Naujovė įstatyme – bus baudžiami ne tik pavieniai asmenys, bet ir organizatoriai, tai yra partijos. Iki šiol jos neatsakė už sukčiaujančius savo narius.

Šiuose rinkimuose balsus pirkę asmenys dar bus baudžiami pagal seną įstatymą, tai yra papirkimas traktuojamas tik kaip nesunkus nusikaltimas.

„Įstatymas galios tiems rinkimams, kurie po trijų mėnesių turėtų būti Zarasų-Visagino apygardoje“, – pabrėžė S. Šedbaras.

Prezidentė siūlė nustačius pažeidimų, kandidatus į Seimą iš rinkimų šalinti iškart. Dabar galioja išskirtinė sąlyga, kad likus 15 dienų iki balsavimo, net ir užfiksavus pažeidimų, negalima pašalinti kandidatų. Tačiau šio klausimo parlamentarai nesvarstė. 

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59