Lietuvoje

2012.11.08 14:41

A. Butkekvičius ir V. Mazuronis „vaivorykštės“ koalicijai taria „Ne“

ELTA2012.11.08 14:41

Ir formuojamos valdančiosios koalicijos kandidatas į premjerus Algirdas Butkekvičius, ir „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Valentinas Mazuronis teigia nematantįs galimybės sudaryti valdančiąją koaliciją be Darbo partijos ir negalvoja apie „vaivorykštės“ koaliciją.     

Ir formuojamos valdančiosios koalicijos kandidatas į premjerus Algirdas Butkekvičius, ir „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Valentinas Mazuronis teigia nematantįs galimybės sudaryti valdančiąją koaliciją be Darbo partijos ir negalvoja apie „vaivorykštės“ koaliciją.     

„Visiškai nesvarbu, kokius mes čia mistinius pavadinimus prigalvosime toms koalicijoms – „vaivorykštės“, „žaibolaidžio“ ar dar kokius. Esminis klausimas: ar turi būti tęsiama tas, kas buvo vykdoma mūsų valstybės valdyme pastaruosius ketverius metus, ar turi būti radikalūs pasikeitimai? Didžioji dalis rinkėjų pasisakė, kad būtų pasikeitimai. Kitos koalicijos, išskyrus kaip Darbo partija, Tvarka ir teisingumas ir socialdemokratai, galinčios daryti tai, šiandien sukurti, mano manymu, neįmanoma. Tai tą reikia tiesiai aiškiai ir sakyti. Visi tie, kurie teigia arba bando spekuliuoti galimybe kurti kažkokią kitokią koaliciją, bando sugrąžinti tai, kas jau nuvažiavo, – Kubiliaus valdymo laikus“, – žurnalistams sakė Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis.

Taip jis komentavo konservatorių lyderio Premjero Andriaus Kubiliaus mintis, kad valdančioji koalicija galima ir be Darbo partijos.

V. Mazuronio teigimu, nepadės destruktyvūs dalykai. „Turi būti normalus pasikeitimas – tiek valstybės vadovybės, tiek valstybės valdymo kurso. Ir nereikia čia nei patiems erzintis, nei prieš visas kitas valstybes atrodyti juokingai“, – sakė politikas. Kaip ELTA jau skelbė, socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius tvirtina neįsivaizduojantis valdančiosios koalicijos be Darbo partijos, o apie „vaivorykštinę“ koaliciją negalvoja.

„Neįsivaizduojame koalicijos be Darbo partijos, nes mes tokiu atveju negalime sukurti daugumos. Mes vykdome piliečių išreikštą nuomonę, rinkėjai pasakė, kas turi būti daugumoje, kas turi formuoti Vyriausybę“, – žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Tuo tarpu Premjero A. Kubiliaus nuomone, valdančioji koalicija su Darbo partija „iš tikrųjų kenktų ir valstybės autoritetui, ir tiems patiems socialdemokratams, bet čia jau jų reikalas“.

„Galiu labai paprastai pasakyti – jeigu patys socialdemokratai pagaliau suvoks, kad aukoti valstybės prestižą ir partijos prestižą nebegalima, tai aš matau visas galimybes sudaryti koaliciją be Darbo partijos“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė Premjeras.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad į koaliciją turėtų eiti socialdemokratai ir konservatoriai, A. Kubilius teigė, kad yra įmanomi įvairūs variantai ir kad reikia kalbėti dėl konkrečių darbų. 

Formuojamos valdančiosios koalicijos kandidatas į premjerus socialdemokratas Algirdas Butkevičius tokią galimybę taip pat atmeta.

„Mes esam aiškiai pasakę – mes apie vaivorykštinę koaliciją negalvojame, todėl, kad visuomenė pasisakė už kairiąsias partijas, o jeigu yra politikų, kurie dalyvavo rinkimuose nusižengdami įstatymams, jie turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – naujienų agentūrai BNSm, kurią cituoja 15min.lt, teigė  A. Butkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.