Lietuvoje

2014.10.22 11:18

Į VTEK siūlomas S. Katuoka

ELTA2014.10.22 11:18

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui skirti Saulių Katuoką Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariu.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui skirti Saulių Katuoką Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariu.

Kaip pažymima Prezidentūros pranešime, teisininko išsilavinimą ir ilgametę profesinę patirtį turintis S. Katuoka yra teisės mokslų profesorius, vadovaujantis Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės institutui.

Kandidatas šiuo metu taip pat yra Lietuvos mokslo tarybos ekspertas, Nuolatinio arbitražo teismo narys, Lietuvos Respublikos ekspertas Europos Taryboje rinkimų klausimais. Per savo karjerą jis yra dirbęs Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos nariu, buvo Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos pirmininkas.

S. Katuoka yra išleidęs nemažai mokslinių publikacijų aktualiais teisės klausimais, atlieka mokslinius tyrimus tarptautinės viešosios teisės, tarptautinės žmogaus teisių apsaugos, tarptautinių sutarčių teisės, jūrų teisės, ES teisės srityse.

Pagal Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymą, VTEK nariu gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, turintis aukštąjį universitetinį, ne žemesnį kaip magistro kvalifikacinį laipsnį, ar jam prilygintą universitetinį išsilavinimą ir ne mažesnį kaip 5 metų darbo stažą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.