Lietuvoje

2014.10.22 12:30

Premjeras paprašė D. A. Barakauską tęsti darbą, konservatoriai žada interpeliaciją

BNS, ELTA 2014.10.22 12:30

Trečiadienį susitikęs su vidaus reikalų ministru „tvarkiečiu“ Dailiu Alfonsu Barakausku premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius paprašė jo tęsti darbą, nes kol kas jo kaltės dėl galimų nusikalstamų veikų Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) neįžvelgė.

Trečiadienį susitikęs su vidaus reikalų ministru „tvarkiečiu“ Dailiu Alfonsu Barakausku premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius paprašė jo tęsti darbą, nes kol kas jo kaltės dėl galimų nusikalstamų veikų Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) neįžvelgė.

„Remiantis pirmine turima informacija iš teisėsaugos institucijų apie VRM pareigūnams mestus kaltinimus, kol kas vidaus reikalų ministro kaltės šioje situacijoje neįžvelgiama, todėl Vyriausybės vadovas paprašė ministro D. A. Barakausko tęsti darbą, kol vyks ikiteisminis tyrimas. Atlikus tyrimą bus galima vertinti situaciją“, – teigiama BNS perduotame Vyriausybės komentare.

Trečiadienio rytą Vyriausybės vadovas su ministru aptarė situaciją dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų vykdytų kratų ir pradėto ikiteisminio tyrimo, kuriame įtarimai turėtų būti pateikti dviem buvusiems D. A. Barakausko politinės komandos nariams.

„Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius įsitikinęs, jog kiekvienas Vyriausybės atstovas privalo dirbti skaidriai ir atsakingai, o kilus bet kokiems įtarimams, situaciją turi vertinti teisėsaugos ir teisėtvarkos pareigūnai“, – teigiama Vyriausybės komentare.

Pats vidaus reikalų ministras trečiadienio rytą BNS sakė neketinąs trauktis iš pareigų dėl buvusiems jo politinės komandos nariams mestų įtarimų korupcija.

„Neketinu atsistatydinti“, – trečiadienį BNS sakė ministras.

Tuo metu Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė trečiadienį „Žinių radijui“ teigė, kad būdama D. A. Barakausko vietoje atsistatydintų.

Ministras turi paaiškinimų

Ministras savo ruožtu pabrėžė, kad STT agentų antradienį sulaikytas Ervinas Raistenskis jo patarėju nebedirba metus ir du mėnesius, o buvęs vidaus reikalų viceministras Algimantas Juocevičius – nuo liepos. E. Raistenskis šiuo metu eina Turto valdymo ir ūkio departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, A. Juocevičius įsidarbino „Regitroje“.

Vidaus reikalų ministras BNS sakė iš specialiųjų tarnybų anksčiau negavęs informacijos apie galimas neteisėtas E. Raistenskio ir A. Juocevičiaus veikas.

D. A. Barakauskas tvirtino ir dabar tiksliai nežinąs, kuo įtariami buvę jo pavaldiniai. Paklaustas, ar agentai domisi Vidaus reikalų ministerijos pirkimais, kuriose dalyvavo žinomo prodiuserio Rolando Skaisgirio vadovaujama bendrovė „Videometra“, ministras pareiškė tokio pavadinimo negirdėjęs, o R. Skaisgirį sutikęs tik porą kartų.

Jei neatsistatydins, bandys atstatydinti konservatoriai

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcija Seime ketina rengti interpeliaciją vidaus reikalų ministrui, jeigu jis pats nepasitrauks iš šio posto. Tai patvirtino partijos ir opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

„Mūsų apsisprendimą rengti interpeliaciją lems artimiausių dienų ministro veiksmai. Jeigu jis pats neatsistatydins, o matome, kad jau ir Premjeras ragina jį toliau tęsti darbą, tai mes tokiu atveju tikrai imsimės interpeliacijos, nes tai, kas paaiškėjo jau vakar, akivaizdžiai rodo, jog ministro atsakomybės srityje klesti tai, ką Specialiųjų tyrimų tarnyba įvardino kaip prekyba įtaka. Galima spėti, jog tai yra su ministro žinia, nes matosi labai ryškus visur tas pats Tvarkos ir teisingumo partijos pėdsakas, o ministras yra ir tos partijos vicepirmininkas“, – Eltai sakė A. Kubilius.

Pasak opozicijos lyderio, iniciatyvą bus galima realizuoti tik tada, kai Seimas vėl susirinks į posėdžius, tai yra po lapkričio 5 dienos.

„Jeigu ministras iki lapkričio 5 dienos nebus pasitraukęs, tai lapkričio 5 ar 6 dieną, kai susirinks Seimas, manau, jau parašai bus surinkti“, – sakė A. Kubilius.

Interpeliacijai pradėti reikalingi 29 Seimo narių parašai, o ministro atstatydinimui reikia mažiausiai 71 balso „už“.

Prezidentė D. A. Barakausko tinkamumo nekomentuoja

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nekomentuoja galimybės „tvarkiečiui“ D. A. Barakauskui toliau eiti ministro pareigas, tačiau pabrėžia, kad nepriekaištinga reputacija, skaidrumas yra vieni svarbiausių reikalavimų, keliamų Vyriausybei.

„Kol vyksta ikiteisminis tyrimas, prezidentė nekomentuoja vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko tinkamumo toliau eiti pareigas, tačiau atkreipia dėmesį, kad nepriekaištinga reputacija, skaidrumas yra vieni svarbiausių reikalavimų, keliamų Vyriausybei“, – teigiama BNS perduotame valstybės vadovės komentare.

Prekyba poveikiu

Generalinė prokuratūra antradienį pranešė su STT atliekantį ikiteisminį tyrimą „dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais Vidaus reikalų ministerijoje vykdytų viešųjų pirkimų“. Sulaikyti penki asmenys, tarp jų – E. Raistenskis, A. Juocevičius, R. Skaisgirys, įtariamųjų gyvenamosiose vietose ir darbovietėse, taip pat partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėse atlikta keliolika kratų.

Prokuratūra trečiadienio rytą dar nebuvo nusprendusi, ar prašys suimti penkis įtariamuosius Vidaus reikalų ministerijos pirkimų byloje.

„Šiuo metu sulaikymo terminas dar nėra pasibaigęs ir sprendimas dėl kardomųjų priemonių skyrimo nėra priimtas“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.