Lietuvoje

2014.10.22 09:26

Premjeras dėl STT tyrimo susitiks su „tvarkiečių“ vidaus reikalų ministru

BNS2014.10.22 09:26

Premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį planuoja su vidaus reikalų ministru Dailiu Alfonsu Barakausku aptarti situaciją Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant tyrimą dėl ministerijoje vykusių viešųjų pirkimų.

Premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį planuoja su vidaus reikalų ministru Dailiu Alfonsu Barakausku aptarti situaciją Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant tyrimą dėl ministerijoje vykusių viešųjų pirkimų.

„Aš tikiuosi, kad rytoj susitiksiu su vidaus reikalų ministru ir gal iki rytojaus turėsiu daugiau informacijos, nes fiziškai negaliu gauti daugiau informacijos (šiandien – BNS), nes esu labai užimtas“, – antradienį BNS sakė premjeras.

Klausiamas, ar vidaus reikalų ministras gali toliau eiti pareigas, premjeras sakė sprendimą priimsiąs, kai turėsias daugiau informacijos.

„Kai turėsiu informaciją, tada tikrai galėsiu priimti sprendimą, nes šiandien priimti sprendimą neturint jokios informacijos būtų neteisinga“, – pažymėjo Vyriausybės vadovas.

Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis antradienį patvirtino, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Generalinės prokuratūros atliekamas ikiteisminis tyrimas yra susijęs su Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vykdytais viešaisiais pirkimais.

Jis antradienį per spaudos konferenciją patvirtino, kad atlikta keliolika kratų ir sulaikyti penki asmenys, tarp jų – buvęs vidaus reikalų ministro „tvarkiečio“ D. A. Barakausko patarėjas Ervinas Raistenskis ir buvęs vidaus reikalų viceministras Algimantas Juocevičius. Prokuroras tvirtino, kad artimiausiu metu jiems bus pateikti įtarimai ir sprendžiama dėl kardomosios priemonės skyrimo.

A. Juocevičius iš viceministro pareigų atleistas vasarą, nes buvo atsidūręs vadinamajame juodajame STT sąraše, o E. Raistenskis šiuo metu dirba Turto valdymo ir ūkio departamento prie VRM direktoriaus pavaduotoju.

Pasak D. Raulušaičio, tyrimas atliekamas „dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais Vidaus reikalų ministerijoje vykdytų viešųjų pirkimų“.

STT pareigūnai antradienį atliko keliolika kratų penkių asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose bei politinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5