Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.21 20:22

VSD direktorius G. Grina: pastebime padidėjusį šnipinėjimą

ELTA 2014.10.21 20:22

Šalies žvalgybos institucijos pastebi padidėjusį šnipinėjimą, sako Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Gediminas Grina.

Šalies žvalgybos institucijos pastebi padidėjusį šnipinėjimą, sako Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Gediminas Grina.

„Taip, be abejo, (...) šnipinėjimas, tiesiog metamos papildomos pajėgos informacijai rinkti, kažkokiai neigiamai įtakai skleisti ar viešąją informaciją per televiziją. Viskas yra sudėtinė dalis įvairaus pobūdžio karų. Asmenų psichologinis apdorojimas irgi yra karo elementas“, – klausiamas, ar pastebi didesnį šnipinėjimą, atsakė G. Grina, antradienį liudijęs buvusios Prezidentės vyriausiosios patarėjos Daivos Ulbinaitės byloje. 

Komentuodamas apie galimybes šį šnipinėjimą atremti, VSD vadovas kalbėjo, jog tai sąlyginis dalykas. 

„Visą laiką maksimumo nepasieksi, čia yra kompleksas dalykų – ir žmogiškųjų resursų, ir finansinių resursų. Čia daug dalykų yra, kurių tikrai negaliu viešai komentuoti“, – teigė jis.

Tačiau, anot G. Grinos, šnipinėjimo grėsmė atsirado ne staiga, o tiesiog tik šiuo metu tapo aktuali. 

„Čia grėsmė neatsirado staiga, ji visą laiką buvo, tiesiog jinai nebuvo labai aktualizuota, kadangi žvalgyba, kontržvalgyba – paprastai į viešumą nebekeliami dalykai. (...) Mūsų objektai yra ne asmenys, ne nusikaltėliai. Mūsų objektai yra valstybės“, – sakė G. Grina.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi