Lietuvoje

2019.03.08 18:12

Politologas: ar Matijošaitis numano, kad juo yra žaidžiama ir bandoma pasinaudoti?

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.03.08 18:12

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis sako remsiantis premjerą Saulių Skvernelį per prezidento rinkimus.

„Aš jį tikrai paremsiu, padėsiu žodžiu, kalba, judesiu – bet kuo, kad taptų prezidentu“, – žurnalistams penktadienį po susitikimo su premjeru sakė V. Matijošaitis.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas Bernaras Ivanovas sako, kad vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis telkia visus administracinius resursus tam, kad premjeras S. Skvernelis sėkmingai nužingsniuotų iki Daukanto aikštės.

Anot politologo, įdomu tai, ar pats Kauno meras supranta savo vaidmenį šiame politiniame žaidime, nes panašu, kad V. Matijošaičiu yra bandoma pasinaudoti, kad šiuo metu jis turi itin didelį populiarumą.

„Nežinau, ar Matijošaitis supranta, kokį vaidmenį jis atlieka šioje istorijoje? Ar jis supranta, kad juo yra žaidžiama ir tiesiog bandoma pasinaudoti, nes jis yra labai naudingas, kaip ir Skvernelis savo laiku buvo naudingas, kuomet irgi buvo pasinaudota jo populiarumu. Ir Karbauskis čia žaidžia savo žaidimą, kuris demokratijos prasme kelia labai daug rimtų abejonių<...> Seimo pirmininko demaršai liudija, kad galbūt jis pradėjo suprasti, Karbauskio žaidimo esmę ir bandė kažkiek tam pasipriešinti“, – LRT RADIJO laidoje kalbėjo B. Ivanovas.

Politologo manymu, jeigu R. Karbauskiui pavyktų perimti visų valdžios grandžių kontrolę, tai gali būti, jog žaidimai su demokratija Lietuvoje pasibaigs.

„Mes galime turėti situaciją kaip Lenkijoje, Vengrijoje ir panašiai. Aš manau, kad galėtume turėti labai rimtą posūkį į autoritarizmą“, – reziumavo B. Ivanovas.

Savo ruožtu žurnalistas Eduardas Eigirdas teigia, kad reikėtų pažiūrėti ir per kitą prizmę – kodėl S. Skverneliui taip reikia Kauno mero paramos ir kaip jaustis kitiems šalies merams, kuomet premjero dėmesys taip sutelktas būtent į šį miestą.

„Jiems bendradarbiavimas kartu yra abiems naudingas. Man keista, kaip kiti miestai žiūrės į tai, kad anksčiau būdavo Vilnius, kuriam viskas atitekdavo, o dabar išrinktuoju meru tapo Kaunas. Dar labai sunku pasakyti, ar ta Matijošaičio meilė Skverneliui suveiks labai teigiamai“, – laidoje kalbėjo E. Eigirdas.

LRT.lt primena, kad Kauno meras V. Matijošaitis kovo 3 dieną vykusiame pirmajame savivaldos rinkimų ture perrinktas antrai kadencijai triuškinančia persvara, o jo vadovaujamas „Vieningas Kaunas“ gavo net 33 vietas savivaldybės taryboje iš 41.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Kaune kandidato į merus nekėlė ir parėmė V. Matijošaičio kandidatūrą.

S. Skvernelis yra „valstiečių“ kandidatas gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.