Lietuvoje

2019.03.08 17:59

Valstybinės ligonių kasos vadovo konkursą laimėjo Gintaras Kacevičius

BNS2019.03.08 17:59

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) skelbtą Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovo konkursą penktadienį laimėjo šios ministerijos vyriausiasis patarėjas Gintaras Kacevičius.

Kaip skelbia ministerija, gydytojo profesinę kvalifikaciją biomedicinos mokslų srityje įgijęs G. Kacevičius dirbo gydytoju bei ambulatorijos vedėju, dalyvavo įgyvendinant įvairius tarptautinius projektus.

Jis taip pat vadovavo Vilniaus teritorinei ligonių kasai, buvo VLK departamento vadovas, laikinai vykdė VLK direktoriaus funkcijas.

Šiuo metu G. Kacevičius taip pat yra Europos Sąjungos Dvynių projekto „Parama įgyvendinant privalomojo sveikatos draudimo sistemą Azerbaidžane“ konsultantas privalomojo sveikatos draudimo įdiegimo klausimais.

G. Kacevičius bus paskirtas į pareigas po teisėsaugos patikrinimo.

Nuolatinio VLK vadovo klausimas sprendžiamas nuo 2014-ųjų, kai nuo pareigų po tuomet nepalankaus teismo sprendimo piktnaudžiavimo byloje buvo nušalintas ilgametis ligonių kasų vadovas Algis Sasnauskas. Užsitęsus teisminiams procesams, buvo skiriami laikini vadovai, pats pirmasis jų buvo G. Kacevičius.

2017-aisiais VLK direktoriaus konkursą buvo laimėjusi Jūratė Sabalienė, tačiau pernai A. Sasnauskas buvo išteisintas ir gegužės pabaigoje grąžintas į vadovus, J. Sabalienė perkelta į kitas pareigas. Liepą A. Sasnauskas vėl atleistas, įstaigai laikinai iki šiol vadovavo direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Zaksas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt