Lietuvoje

2012.11.07 12:59

Naujos kadencijos Seimo nariams įteikti pažymėjimai

ELTA2012.11.07 12:59

Nors dėl Seimo rinkimų teisėtumo į Konstitucinį Teismą kreipiasi ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ir Seimas, trečiadienį naujojo Seimo nariams įteikti tautos atstovų pažymėjimai. 

Nors dėl Seimo rinkimų teisėtumo į Konstitucinį Teismą kreipiasi ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ir Seimas, trečiadienį naujojo Seimo nariams įteikti tautos atstovų pažymėjimai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko duomenimis, iš 140 parlamentarų pažymėjimų neatsiėmė, daugiausia dėl ligos, maždaug apie 20 tautos atstovų.

Seimo rūmuose surengtoje iškilmingoje ceremonijoje nauji Seimo nariai buvo pagerbti rože, tradicinės šampano taurės nebuvo.

Pasak Z. Vaigausko, pirmą kartą jam teko įteikti Seimo nario pažymėjimus, kai rinkimų rezultatų teisėtumas yra skundžiamas Konstituciniam Teismui (KT).

„Esame tvirtai įsitikinę, kad rinkimų rezultatus apginsime KT“, – sakė jis.

Parlamentarams įteikti naujo pavyzdžio pažymėjimai turi tam tikras saugumo žymes. Su jais Seimo nariai galės patekti į parlamento rūmus ir plenarinių posėdžių salę, galės balsuoti.

Galutiniais VRK duomenimis, į naują Seimą daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir vienmandatėse apygardose išrinkta 140 Seimo narių.

Kol kas Seime truks 1 parlamentaro, jis bus išrinktas po pusmečio, nes VRK negaliojančiais pripažino pirmojo rinkimų turo rezultatus Visagino-Zarasų vienmandatėje apygardoje.

Tautininkų sąjunga trečiadienį kreipėsi į Vyriausiąjį administracinį teismą, reikalaudama panaikinti VRK sprendimą išduoti Seimo nario pažymėjimą asmenims, kurių išrinkimas, tautininkų teigimu, dar nenustatytas. Tautininkų sąjunga taip pat paprašė teismo taikyti reikalavimo užtikrinimo priemones.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt