Lietuvoje

2019.03.08 17:45

Teisme – Radviliškį šiurpinęs padegėjas: pleškino viską iš eilės, viename gaisrų žuvo žmogus

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.08 17:45

Šiaulių apygardos teisme atversta radviliškiečio padegėjo byla. 20-metis Radviliškio gyventojas kaltinamas 11 gaisrų sukėlimu ir nužudymu. Už padarytus nusikaltimus jam gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Didelio masto byloje net 20 nukentėjusiųjų. Penktadienį teismas išklausė jų liudijimus.

Radviliškį šiurpinęs padegėjas pirmą gaisrą sukėlė 2017-ųjų spalį. Tuomet liepsnojo automobilis. Vėliau vienas po kito pleškėjo radviliškiečių namai ir ūkiniai pastatai. Viename gaisre smarkai apdegė vyras, kuris po kelių dienų ligoninėje mirė. Liudyti atvykę apie 20 nukentėjusiųjų iš naujo išgyvena patirtą siaubą.

„Kai lauke stovėjau, dar aš mačiau, kaip stogas kambaryje jau buvo apsemtas. Aš galvojau, viešpatie, viskas sudegs“, – pasakoja nukentėjusioji Iraida Aleinikova.

Pasak kitos nukentėjusiosios Irenos Kuvikienės, sudegusiuose namuose buvo ką tik padarytas remontas.

„Ir viską užpylė (...), yra prie bylos popieriai prisegti, ką aš pirkau. Labai jaudinausi, gaisrininkai per langą iškėlė mane. Aš buvau nualpusi, greitoji išvežė“, – sako ji.

Už padegimus teisiamas profesinio rengimo centro mokinys – nekalbus. Pažvelgti nukentėjusiesiems į akis vyras nedrįsta. Kol kas pripažįsta sukėlęs gaisrus, tačiau neigia nužudęs žmogų.

„Žmonės iki šiol negali suprasti, kodėl vienas po kito kilo gaisrai. Jie stebisi, kad jaunas žmogus galėjo taip pasielgti. Ekspertizės metu nustatyta, kad kaltinamasis nusikaltimo metu suvokė savo veiksmus ir galėjo juos kontroliuoti“, – LRT TELEVIZIJAI teigia Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas Vytautas Jončas.

Kituose teismo posėdžiuose bus apklausta apie 40 liudytojų, parodymus duos kaltinamasis. Už padarytus nusikaltimus padegėjui gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Nukentėjusieji pateikė apie pustrečio šimto tūkstančių eurų ieškinį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt