Lietuvoje

2019.03.08 14:24

Latvijos premjeras nekritikuoja Skvernelio Astravo AE idėjos: viską galima padaryti, bet ar Baltarusija tą darys?

LRT TV naujienų tarnyba2019.03.08 14:24

Premjerui Sauliui Skverneliui pasiūlius Baltarusijai Lietuvos pašonėje statomą atominę elektrinę paversti dujine elektrine, Latvijos premjeras sako, kad tai įgyvendinti įmanoma, bet spręsti, ką daryti su elektrine, turėtų patys baltarusiai.

S. Skvernelis šią savaitę Baltarusiams pasiūlė atominę pakeisti dujų elektrine. Ekspertai sako, kad toks planas nerealus nei techniškai, nei politiškai. Latvijos premjeras sako, kad reikia bendros Baltijos šalių pozicijos, tačiau neketina keisti požiūrio ir pritarti Vilniaus siūlymui nepirkti elektros iš nesaugia laikomos Astravo atominės elektrinės.

„Viską galima padaryti. Ar Baltarusija tai darys, tai kitas klausimas, tai reikėtų atsakyti patiems baltarusiams. Esate kaimyninė šalis, jūs turite jungtį. Tai faktas. Bet atviras klausimas ar gali būti bendras Baltijos šalių rinkos sprendimas dėl sąlygų pirkti elektrą iš trečiųjų šalių. Turėtų susitarti tinklo operatoriai. Mes iš Latvijos pusės palaikome bendrą Baltijos valstybių sprendimą, kaip yra dėl dujų prekybos“, – sakė Latvijos Ministras Pirmininkas

„Mes laikomės tos pačios pozicijos, kad neturi būti atominės elektrinės. ji neturi pradėti veikti. Turime pasiūlyti alternatyvą. Ir laikomės pozicijos, kad iš nesaugių branduolinių objektų į Lietuvą negalėtų patekti elektros energija“, – teigė mūsų šalies premjeras S. Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.