Lietuvoje

2014.10.19 18:08

Savaitės pradžia bus lietinga ir vėjuota

LRT RADIJAS, ELTA2014.10.19 18:08

Ateinančią savaitę šalyje orai bus permainingi – bus lietinga, pūs stiprokas gūsingas vėjas, o antroje savaitės pusėje dienos jau bus vėsesnės.

Ateinančią savaitę šalyje orai bus permainingi – bus lietinga, pūs stiprokas gūsingas vėjas, o antroje savaitės pusėje dienos jau bus vėsesnės.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, sekmadienį dieną daug kur numatomas lietus, intensyviausiai lis pačiame šiauriniame šalies pakraštyje. Dieną pamažu stiprės vėjas, jis pūs iš pietų, pietvakarių. Pajūryje vėjo gūsiai, prognozuojama, sieks iki 15–17 m/s.

Oro temperatūra įdienojus svyruos nuo 9 iki 14 laipsnių šilumos. Vėsiausia diena numatoma rytiniuose rajonuose, o šilčiausia – prie jūros ir pietvakariniame šalies pakraštyje.

„Ateinančią savaitę orai bus labai skirtingi. Šiltesnės dienos bus pirmadienį ir antradienį. Lietaus Lietuvai taip pat klius“, – LRT radijui sakė sinoptikė Ieva Nariūnaitė. Pasak jos, pirmadienį lis gana intensyviai, ypač naktį. Dieną taip pat palis daugelyje šalies rajonų. Vėjas irgi išliks stiprokas – jis pūs iš pietvakarių, vakarų 7–12 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15–17 m/s greitį. Naktis bus išties šilta – vyraus 9–13 laipsnių teigiama temperatūra. Dieną bus vienu kitu laipsniu šilčiau.

Antradienį daug kur palis, tačiau jau į Lietuvą pradės veržtis vėsesnis oras, sakė sinoptikė. Vėjas pamažu rims, temperatūra naktį svyruos nuo 6 iki 11 laipsnių šilumos, dieną bus 7–12 laipsnių šilumos. Tačiau šilčiausia bus pirma dienos pusė, o jau įdienojus ar vakarop temperatūra pradės kristi ir kai kur šiaurės rytiniuose rajonuose dėl šaltesnio oro prietakos į mūsų šalį lietuje gali įsimaišyti šlapių snaigių.

Savaitės vidurys, pasak I. Nariūnaitės, bus sausesnis (tik kai kur prognozuojami nedideli krituliai) ir jau šaltesnis. Naktimis temperatūra bus artima nuliui, svyruos tarp silpnai teigiamos ir silpnai neigiamos, tik kai kur pietvakariniuose rajonuose bei prie jūros bus 3–5 laipsniai šilumos. Dienos bus jau vėsesnės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.