Lietuvoje

2019.03.08 11:16

Teismas atmetė Kurlianskio advokato prašymą nušalinti prokurorą

BNS 2019.03.08 11:16

Politinės korupcijos bylą nagrinėjantis teismas penktadienį atmetė buvusio „MG Baltic“ vicepre-zidento Raimondo Kurlianskio advokato prašymą nušalinti prokurorą Justą Laucių.

Advokatas Giedrius Danėlius bandė nušalinti prokurorą sakydamas, kad jis kerštauja ir yra šališkas dėl prieš 11 metų per koncerno televiziją rodyto žurnalistinio tyrimo apie J. Lauciaus šeimos įmonę „Pelėda“.

Dėl to paties reportažo advokatai jau siekė nušalinti prokurorą dar vykstant ikiteisminiam tyrimui 2017-aisiais. J. Laucius vadovavo ikiteisminiam tyrimui šioje korupcijos byloje. Dabar kaip papildomą aplinkybę G. Danėlius teisme nurodė, kad pats J. Laucius vadovavo „Pelėdai“ 1995 metais.

Vilniaus apygardos teismo teisėja Nijolė Žimkienė paskelbė, kad „vien šis faktas nekeičia situacijos (...) ir nėra pagrindas iš naujo svarstyti aplinkybes“.

Tai ne pirmas kaltinamųjų atstovų bandymas nušalinti bylos prokurorą. Pastarąjį kartą bylos tyrėjas bandytas nušalinti dėl to, kad teisme atskleidė detales, susijusias su R. Kurlianskio pervestais 10 tūkst. eurų kaltinamajam Eligijui Masiuliui.

Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.

R. Kurlianskis sako, kad paramą Š. Gustainio įstaigai skyrė „šiaip sau“

Politikų papirkinėjimu įtariamas buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis penktadienį pareiškė, kad paramą eksparlamentaro Šarūno Gustainio viešajai įstaigai skyrė „šiaip sau“, o ne siekdamas Vartojimo kreditų įstatymo pataisų priėmimo.

„Parama buvo. Ar tai buvo kyšis – ne“, – žurnalistams Vilniaus apygardos teisme sakė verslininkas.

Paklaustas, kodėl skyrė tą paramą, jis atsakė: „Šiaip sau. Norėjau. Aš norėjau suteikti tą paramą.“

Bylos duomenimis, „MG Baltic“ kontroliuojama įmonė pervedė Š. Gustainio viešajai įstaigai „Taikomosios politikos institutas“ 8,7 tūkst. eurų, o už tai buvęs Seimo narys registravo verslininkams palankią Vartojimo kreditų įstatymo pataisą ir balsavo už jos priėmimą.

Ši pataisa registruota Seime svarstant Lietuvos banko pateiktą įstatymo projektą, turintį sugriežtinti vartojimo kreditų rinką.

R. Kurlianskis sakė, kad Š. Gustainio pataisa buvo automatiškai naudingesnė verslui, nes jis yra liberalas.

„Valdžia visuomet stengiasi ir labai nori apriboti verslą, verslas visada priešinasi. Aš bet kurį iš čia (byloje – BNS) nagrinėjamų procesų apibūdinčiau būtent šitaip“, – kalbėjo buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas.

„Verslas yra karas, taip pat ir karas su valdžia“, – pridūrė R. Kurlianskis.

Jis neigė taręsis su Š. Gustainiu dėl pataisos, bet patvirtino, kad dėl jos galėjo kalbėti su buvusiu kreditų įmonės „4finance“ vadovu Gediminu Velička.

Š. Gustainio registruota pataisa sutapo su vartojimo kreditų asociacijos siūlytu projektu.

Politinės korupcijos byloje R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšių politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą. Kaltinamieji kaltės nepripažįsta ir teigia, kad tyrimas vykdytas tendencingai.

Byloje be R. Kurlianskio taip pat kaltinami buvęs Liberalų lyderis ir buvęs Seimo narys Eligijus Masiulis, eksparlamentarai Šarūnas Gustainis ir Vytautas Gapšys. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.