Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:10

A. Kubilius: širdyje palaikau respublikonus, bet ir B. Obama nėra blogai

ELTA 2015.02.14 17:10

Premjeras Andrius Kubilius prisipažino, kad kaip konservatorius JAV prezidento rinkimuose palaikė respublikonų kandidatą Mittą Romney, tačiau nemano, kad ir Barracko Obamos išrinkimas turėtų neigiamų pasekmių Lietuvai.

Premjeras Andrius Kubilius prisipažino, kad kaip konservatorius JAV prezidento rinkimuose palaikė respublikonų kandidatą Mittą Romney, tačiau nemano, kad ir Barracko Obamos išrinkimas turėtų neigiamų pasekmių Lietuvai.

„Lietuvai turbūt šie rinkimai gal nebūtų buvę tokie itin skirtingi (jei būtų išrinktas M. Romnis – ELTA). Mes turime pasakyti labai aiškiai, kad ir B. Obamos administracija per ketverius metus daug nuveikė, kad mūsų regionas savo geopolitinio saugumo prasme įgautų kai kurių naujų dimensijų. Turiu omenyje ir NATO gynybos planus, ir JAV karinių pajėgų dalyvavimą įvairiuose kariniuose manevruose“, – antradienio rytą sužinojęs JAV prezidento rinkimų rezultatus žurnalistams sakė A. Kubilius.

A. Kubilius perrinktajam JAV prezidentui padėkojo už nuveiktus darbus siekiant saugumo pasaulyje iki šiol ir palinkėjo tęsti darbus.

„Taigi išties galima padėkoti Barackui Obamai, pasveikinti su sėkmingais rinkimais ir palinkėti ir toliau taip intensyviai dirbti, kad visas pasaulis ir mūsų regionas būtų saugesnis“, – sakė Premjeras.

„Aš, aišku, būdamas konservatoriumi, širdyje visada esu už respublikonus. Bet šiuo atžvilgiu tikrai negalime skųstis ir dabartiniu prezidentu“, – paklaustas, ar vis dėlto M. Romney išrinkimas nebūtų buvęs palankesnis Lietuvai, pabrėžė A. Kubilius.

Politologas Ramūnas Vilpišauskas trečiadienį ryte LRT radijo laidai „Ryto garsai“ komentuodamas rinkimų rezultatus teigė manąs, jog šie neturėtų kaip nors paveikti santykių su Lietuva. „Aš manau, kad reikšmingų pokyčių nebus. Jau prieš rinkimų baigtį buvo aišku, kad esminiai strateginiai JAV prioritetai pasaulyje nesikeis, nepriklausomai nuo to, kas bus išrinktas prezidentu“, – tvirtino R. Vilpišauskas. Jis vis dėlto atkreipė dėmesį į tai, kad dabar esą yra iškilęs klausimas, ar prezidentas B. Obama koreguos savo ankstesnę politiką, atsižvelgdamas į kritiką, kurios susilaukė rinkiminių debatų metu. Politologas įsitikinęs, jog JAV užsienio politika ir toliau koncentruosis ne į Europą, o į kitus pasaulio regionus. Tačiau pabrėžė, kad sykiu Europa ir toliau turėtų išlikti svarbiausia JAV sąjungininke. „Klausimas, kiek Europos šalys, įskaitant ir Lietuvą, rems šią Amerikos partnerystę praktiškai, tokiais veiksmais kaip išlaidos gynybai ir pan. (...) Bet kad kažkas radikaliai keistųsi tarp Lietuvos ir JAV, tarp Europos Sąjungos ir JAV [santykių], aš visgi neprognozuočiau“, – sakė R. Vilpišauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi