Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:10

JAV laikinoji reikalų patikėtinė: perrinkus B. Obamą Lietuvos ir JAV santykiai nesikeis

ELTA 2015.02.14 17:10

JAV prezidento rinkimus laimėjus Barackui Obamai Lietuvos ir JAV santykiai nesikeis ir išliks tvirti, tvirtina JAV laikinoji patikėtinė Lietuvoje Anne Hall.

JAV prezidento rinkimus laimėjus Barackui Obamai Lietuvos ir JAV santykiai nesikeis ir išliks tvirti, tvirtina JAV laikinoji patikėtinė Lietuvoje Anne Hall.

Pasa A. Hall, B. Obamą ir jo oponentą Mittą Romney visų pirma skiria požiūris į ekonomiką ir kai kuriuos socialinius klausimus, bet abu kandidatai daugeliu užsienio politikos klausimų sutarė ir pasisakė už politikos tęstinumą.

„Nepaisant rinkimų rezultatų, Lietuvos ir JAV santykiai išliks stiprūs. Šiuose rinkimuose svarbiausia buvo ekonominiai klausimai, nedarbas ir iš dalies socialiniai klausimai, o ne užsienio politika. Debatų metu abu kandidatai sutarė daugeliu užsienio politikos klausimų. Lietuvos ir JAV santykiai yra tvirti, paremti istorija, bendromis vertybėmis ir bendromis vizijomis. Todėl kad ir kuris kandidatas būtų laimėjęs rinkimus, vis tiek, manau, mūsų santykiai būtų išlikę puikūs“, – antradienio rytą žurnalistams sakė A. Hol.

JAV laikinoji patikėtinė pažymėjo, jog B. Obamos pergalė visiems siunčia žinią, kad jis ekonomikoje yra teisingame kelyje, nors ir liko dar daug ką nuveikti, ir kad jis gali tęsti pradėtus darbus.

Taip pat A. Hall sakė, kad M. Romney pasirodymas buvo pakankamai sėkmingas – nors, skaičiuojant Rinkikų kolegijos balsus, jis pralaimėjo gana didele persvara, pagal realų už jį balsavusių JAV piliečių skaičių jis nuo B. Obamos atsiliko labai mažai.

„M. Romney labai nedaug trūko, kad jis būtų išrinktas. Du skirtingus požiūrius, kaip kovoti su ekonomikos krize, kokia turėtų būti socialinės apsaugos sistema ir panašiai, palaikė labai panašus skaičius šalies piliečių. Manau, kad respublikonai dabar atsitrauks ir gerai apmąstys savo strategiją, kaip žmonėms savo žinią kitą kartą perduoti dar geriau. Bet vis dėlto, ypač matant nedidelį skirtumą pagal piliečių balsus, manau, kad M. Romney pasirodė pakankamai gerai“, – teigė A. Hall.

JAV laikinoji patikėtinė taip pat atkreipė dėmesį, kad M. Romney problemų sukėlė tai, jog norėdamas laimėti pirminius rinkimus Respublikonų partijoje ir tapti jos kandidatu rinkimuose jis turėjo atrodyti labai konservatyvus kai kuriais klausimais, kadangi JAV didelė dalis respublikonų rinkėjų dabar yra tokie. Tačiau, pažymėjo ji, būnant labai konservatyviu M. Romney buvo sunku patraukti neapsisprendusių rinkėjų balsus.

Demokratai, teigė A. Hall, turėjo tą pranašumą, kad juos palaikančių žmonių skaičius yra didesnis negu respublikonų, todėl šiai partijai ir jos kandidatui B. Obamai svarbiausia buvo mobilizuoti savo rinkėjus, kad šie ateitų į rinkimus, ypač tose valstijose, kurios į Rinkikų kolegiją siunčia daugiau narių ir kurios nulemia rinkimų rezultatus. Rinkimų rezultatai, pažymėjo ji, rodo, kad tai padaryti jiems pavyko.

Svarbiausia antrosios kadencijos metu, pasak A. Hall, B. Obamai bus įgyvendinti rinkėjams duotus pažadus vidaus politikoje, ypač sumažinti nedarbą.

„Nemanau, kad matysime kokių nors esminių pokyčių užsienio politikoje. Pagrindinė B. Obamos žinia šioje srityje buvo pastovumas. B. Obama tikriausiai bandys toliau taikyti griežtas sankcijas Iranui, įtikinti Rusiją, kad ši prie jų prisidėtų. Taip pat jis toliau bendradarbiaus su Europos Sąjunga. Tačiau visų pirma B. Obama koncentruosis į vidaus reikalus“, – apie JAV užsienio politiką toliau valdant B. Obamai kalbėjo A. Hall.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi