Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.08 07:40

Penktadienis – paskutinė diena pateikti dokumentus dalyvavimui prezidento rinkimuose

Penktadienis – paskutinė diena, kai norintys dalyvauti prezidento rinkimuose Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) turi pateikti dokumentus. Iš viso tapti šalies vadovu planavo 15 asmenų, 13 iš jų reikalingus dokumentus jau pateikė ir renka rėmėjų parašus.

Iš 15 užsiregistravusių prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviais tik du – Vitas Gugiškis ir Tomas Šimaitis – dar nepateikė reikalingų dokumentų ir  4 600 eurų rinkimų užstato.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, jei iki darbo dienos pabaigos pareiškinių dokumentų nepristatys, jie iš rinkimų kovos iškris.

Kiti 13 pretendentų   – Vytenis Povilas Andriukaitis, Petras Auštrevičius, Alfonsas Butė, Petras Gražulis Arvydas Juozaitis, Kazimieras Juraitis, Valentinas Mazuronis, Gitanas Nausėda, Mindaugas Puidokas, Naglis Puteikis, Saulius Skvernelis, Ingrida Šimonytė, Valdemaras Tomaševskis jau senokai šiuos formalumus atliko ir renka rėmėjų parašus.

Kandidatais pretendentai bus registruojami, jei iki kovo pabaigos surinks ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų.

L. Matjošaitytė sako, jei iki darbo dienos pabaigos pareiškinių dokumentų nepristatys, kandidatai iš rinkimų kovos iškris.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi