Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Rusijos areštuoto Lietuvos žvejybinio laivo byla perduodama teismui

BNS2015.09.08 13:45

Areštuoto Lietuvos žvejybos laido „Jūros vilkas“ perduodama teismui, ji turėtų būti iš esmės pradėta nagrinėti kitą savaitę.

Areštuoto Lietuvos žvejybos laido „Jūros vilkas“ perduodama teismui, ji turėtų būti iš esmės pradėta nagrinėti kitą savaitę.

„Šiandien buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas - inspekcija kaip ir anksčiau mano, kad laikas kurį laiką buvo Rusijos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Mums pateikė pretenzijas, mes atitinkamai pateikėme paaiškinimus, kad nesutinkame su kaltinimais – byla perduodama teismui“, – BNS penktadienį sakė laivo savininkų „Arctic Fishing“ advokatas Vladimiras Odiagaila.

Pasak jo, teismą medžiaga turėtų pasiekti kitos savaitės pradžioje.

Šią savaitę teismui taip pat pateiktas skundas dėl anksčiau paskirto užstato dydžio – 113 mln. rublių (7,8 mln. litų). Skunde pasiūlyta sumokėti iki 30 mln. rublių (apie 2 mln. litų) užstatą.

Pasak V. Odiagailos, Murmansko apylinkės teisme užstato klausimas bus toliau nagrinėjamas kitą ketvirtadienį.

Teisininkas anksčiau šią savaitę nurodė, kad 1979 metais pagaminto laivo „Jūros vilkas“ dabartinė vertė gali siekti nuo 0,5 iki 1 mln. dolerių (apie 1,35–2,7 mln. litų).

Šiuo metu laivas stovi Murmansko uosto reide.

Lietuvos valdžia teigia, kad Rusija laivą rugsėjo mėnesį sulaikė neteisėtai, o ginkluoti pareigūnai laivo kontrolę perėmė jėga.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.