Lietuvoje

2012.11.07 14:08

L. Ulevičius mano, kad visa VRK turėtų atsistatydinti

Algirdas Igorius, LRT Televizijos laida „Šiandien“2012.11.07 14:08

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Litauras Ulevičius sako, kad VRK neužtikrino demokratinių rinkimų principų, todėl esą visa komisija turėtų prisiimti kolegialią atsakomybę. 

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Litauras Ulevičius sako, kad VRK neužtikrino demokratinių rinkimų principų, todėl esą visa komisija turėtų prisiimti kolegialią atsakomybę.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako nematantis būtinybės atsistatydinti komisijai, o L. Ulevičius esą nebuvo iš tų komisijos narių, kurie atlikdavo pavestas užduotis.

VRK narys L.Ulevičius sako, kad VRK iki rinkimų dienos nesurinko medžiagos ir nepriėmė jokių sprendimų dėl galimų Darbo partijos rinkimų agitacijos pažeidimų. Esą ir rinkimų metu galimų pažeidimų tyrimai buvo pavėluoti, per lėti, netinkamai įvertinti bei neanalizuojami. Esą niekaip neįvertintas ir galimas balsų pirkimas kalėjimuose.

Pasak L. Ulevičiaus, VRK nariai yra susaistyti partine priklausomybe ar įsipareigojimais. Be to, kai kurie komisijos nariai dirba advokatų kontorose, kurios gina Viktoro Uspaskicho bei kitų šios partijos narių interesus Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje. Todėl jie esą taip pat nesuinteresuoti, kad būtų tiriami galimi Darbo partijos pažeidimai rinkimuose.

„Darbo partijos simpatikų grupė iš esmės darė įtaką esminiams su Darbo partija susijusiems sprendimams VRK viduje. Pažymėčiau, kad šešių asmenų grupė komisijoje, iš viso turinčioje 15 narių, yra esminė, daranti įtaką visiems sprendimams“, – tvirtino L. Ulevičius.

Jis sako, kad visa komisija turėtų prisiimti kolegialią atsakomybę.

„Tinkamesnis sprendimas yra kreiptis į Seimą, į Seimo pPrmininkę, kad Seimas įvertintų ir spręstų pasitikėjimo klausimą. Aš teiksiu prašymą vienasmeniškai, kol kas nesulaukiau kitų komisijos narių prisijungimo, bet kviečiu ir juos prisijungti. Jeigu susidarys dauguma, tada atsiras pagrindas komisijai in corpore atsistatydinti. Jeigu aš atsistatydinčiau vienas, prisiimčiau sau asmeninę kaltę už visą komisiją. Aš nematau to poreikio ir nemanau, kad esu vienas už ją atsakingas“, – sakė L. Ulevičius. 

„Negaliu pasakyti, kad čia būtų kažkokia įkaitų situacija. Kiekvienas VRK narys turi galimybių dirbti VRK ir jai skirti pakankamai dėmesio. L. Ulevičius nebuvo iš tų komisijos narių, kurie butų pateikęs pasiūlymų, atlikę visas užduotis, kurių buvo prašoma padaryti. Atvirai pasakius, ar nejaučiu, kad VRK yra kažkokios simpatijos Darbo partijai“, – tvirtino VRK pirmininkas Z. Vaigauskas.

L. Ulevičius išgarsėjo, kai socialiniame tinkle bandė kontaktuoti su Darbo partijos vicepirmininku Vytautu Gapšiu dėl galimų Aplinkos ministerijos kuruojamų projektų ateities biudžetų. Esą L. Ulevičius su viešųjų ryšių grupe yra laimėję teikti paslaugas šiai ministerijai.

V. Gapšys tokius L. Ulevičiaus veiksmus apskundė Valstybės saugumo departamentui ir Generalinei prokuratūrai. Prokurorai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. Tačiau toks sprendimas dar gali būti apskųstas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.