Lietuvoje

2012.11.07 08:07

Į paskutinę kelionę išlydėta aktorė E. Pleškytė (nuotraukos)

DELFI.lt, LRT.lt 2012.11.07 08:07

Antradienį į sostinės Antakalnio kapines į paskutinę kelionę išlydėta kino ir teatro aktorė Eugenija Pleškytė. Šeštadienį mirusi 74-erių aktorė laidojama Menininkų kalnelyje.      

Antradienį į sostinės Antakalnio kapines į paskutinę kelionę išlydėta kino ir teatro aktorė Eugenija Pleškytė. Šeštadienį mirusi 74-erių aktorė laidojama Menininkų kalnelyje.

„Man ji  tokia graži ir išliks, kaip toje atsisveikinimo nuotraukoj. Bet šiaip ji labai reikli, nuostabi partnerė, nežinau, tikriausiai kiekvienas turi savo atsiminimus, aš turiu kuo geriausius, nes aš iš tų, kur prisileido Eugenija. Mes  su ja labai atvirai, gražiai  bendraudavom, tiek filmavimo, tiek kelionės metu. Teko kartu važiuot į bandymus į tuometinį Leningradą, į Maskvą , netgi gyvent kartu kambary. Man labai patiko jos vidinis užtaisas, stiprybė, nes gyvenimas nelepino jos, labai nelepino ir kažkur labai  susišaukė labai mūsų abiejų gyvenimai ir ligos, ir netgi  operacijos beveik tuo pačiu metu. Kažkokį turėjo tokį spinduliuką savyje ir ką ji mylėjo, ji mokėjo tai  parodyt. Liūdna skirtis, labai, bet tikiu kažkada kažkaip ten pasimatysime“, – LRT televizijos naujienų tarnybai sakė aktorė Vaiva Meinelytė.

„Santykiai nebuvo artimi, nes skirtinguose teatruose dirbome. Kartu buvome susitikite poroje filmų: „Herkuje Mante“, „Velnio sėkloj“. Nei teatre teko dirbti, nei artimai bendrauti, atsimenu, kaip labai gražią moterį, stebuklingo grožio moterį, kurią visi įsimylėdavo, tame tarpe ir aš“, – sakė aktorius Vytautas Paukštė.

„Mes labai draugavom su Genute, ji buvo nuostabus žmogus nepavydus, kas svarbiausia tą nelemtą dešimtuką, ji mus taip visa širdim priėmė, be jokių užkulisinių dalykų, kad mes jauni kažką atimam, taip su mūsų atėjimu galbūt kažko neteko nesuvaidino tų vaidmenų. Bet šiaip su Genute netoli gyvenom, kažkaip labai ji buvo vyresnė kažkokie vidiniai bionenergetika, ji buvo labai uždara ir aš labai uždara. Genutė buvo labai išmintinga. Prisimenu gastroles Amerikoje, ji atvedė mane prie savo brolio Hiūstone ir supažindino, vadinasi kažkoks vidinis ryšys buvo. Nemačiau jos per daug nuliūdusios ji tiesiog buvo susimąsčiusi, ne pikta“, – prisimena aktorė Dalia Overaitė. 

Aktorė gimė 1938 m. sausio 6 d. Giliogiryje (Plungės rajonas). 1961 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją. 1961–1963 m. dirbo Kauno dramos teatre, 1963–1965 m. – Valstybiniame akademiniame dramos teatre, nuo 1965 m. – Jaunimo teatre. Nuo 1995 m. iki 2008 m. gyveno San Franciske (JAV).

Už nuopelnus lietuviškam kinui auksiniam talentui 2009-aisiais buvo įteikta „Auksinė gervė“.

E. Pleškytė suvaidino tokiuose filmuose kaip „Laiptai į dangų“ (1966), „Vyrų vasara“ (1970), „Herkus Mantas“ (1972), „Sadūto tūto“ (1974), „Grynai angliška žmogžudystė“ (1975), „Ilga kelionė prie jūros“ (1976), „Nesėtų rugių žydėjimas“, „Velnio sėkla“ (1979), „Mažos mūsų nuodėmės“ (1979).