Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.18 11:11

Savaitgalio orai: pirmąjį šaltuką keis lietus ir šiluma

ELTA 2014.10.18 11:11

Lietuvoje valstybinės reikšmės keliai šeštadienio rytą buvo sausi. Oro temperatūra rytą buvo nuo 0 iki 3 laipsnių šalčio, pietinėje šalies dalyje – iki 1 laipsnio šilumos.

Lietuvoje valstybinės reikšmės keliai šeštadienio rytą buvo sausi. Oro temperatūra rytą buvo nuo 0 iki 3 laipsnių šalčio, pietinėje šalies dalyje – iki 1 laipsnio šilumos.
 
Šeštadienio dieną šilumos bus irgi mažokai – vyraus 5–8 laipsnių šiluma, o šiaurės rytiniuose rajonuose gali būti ir dar kokiu laipsniu mažiau. Šiek tiek švelnesnis oras bus tik pietvakarinėje šalies pusėje, tačiau irgi vargu ar sieks 10 laipsnių.
 
Sekmadienį orai keisis ir bus permainingi. 
 
„Jau artimiausią naktį pajusime, kad stiprėja pietų vėjas, o vakarinius rajonus po vidurnakčio pasieks ir Atlanto ciklono atginti lietaus debesys. Iki ryto jie išplis ir šiaurinėje šalies pusėje. Taigi naktį sulauksime lietaus ir temperatūra dėl lietaus ir vėjo taip pat pasiskirstys nevienodai“, – LRT radijui sakė sinoptikė Teresė Kaunienė. Pasak jos, apsiniaukusiuose vakariniuose rajonuose neigiamos temperatūros jau nebus, ten sušils iki 0–4 laipsnių šilumos, na o tuo tarpu rytiniuose, pietrytiniuose šalies rajonuose, kuriuos debesys pasieks vėliausiai ir ten vėjas bus silpnesnis, dar oras atšals iki 0–4 laipsnių šalčio. 
 
„Su pietvakarių srautais į Lietuvą plūstelės gerokai šiltesnis oras ir jau sekmadienio dieną, ypač po pietų, sušils visoje Lietuvoje iki 9–14 laipsnių šilumos. Tik tą šilumą lydės lietus, tiesa, jis daugiausiai sekmadienį lis šiaurinėje šalies pusėje, na o pietiniuose rajonuose bus vietovių, kurių lietus visai neužkabins“, – teigė sinoptikė.
 
Pirmadienį numatomi vėjuoti su lietumi, tačiau labai šilti orai. Naktį prognozuojama net 9–14 laipsnių šiluma, o dieną temperatūra šoktelės iki 11–16 laipsnių, pietvakariuose gali būti net dar kokiu laipsniu šilčiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi