Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:14

Koalicijos sutartis pasirašyta, VRM atiduota „Tvarkai ir teisingumui“, o Energetikos – Darbo partijai

Liepa Želnienė, 15min.lt 2015.02.14 17:14

Valdančiąją koaliciją buriantys socialdemokratai, „darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ toliau demonstruoja, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės įspėjimai, kad ji prie valdžios neprileis sukčiavimu įtariamos Darbo partijos, bei pareiškimas kreipsiantis į Konstitucinį Teismą dėl Seimo rinkimų teisėtumo, jų planams neturi reikšmės. Antradienį Lietuvos socialdemokratų partija, Darbo partija ir „Tvarka ir teisingumas“ pasirašė koalicijos sutartį.

Valdančiąją koaliciją buriantys socialdemokratai, „darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ toliau demonstruoja, kad Prezidentės Dalios Grybauskaitės įspėjimai, kad ji prie valdžios neprileis sukčiavimu įtariamos Darbo partijos, bei pareiškimas kreipsiantis į Konstitucinį Teismą dėl Seimo rinkimų teisėtumo, jų planams neturi reikšmės. Antradienį Lietuvos socialdemokratų partija, Darbo partija ir „Tvarka ir teisingumas“ pasirašė koalicijos sutartį.

Tiesa, koalicijos sutartis pasirašyta be priedo, kuriame pasidalintos ministerijos. Tačiau antradienį, pasak A.Butkevičiaus, dėl jų pasidalijimo, jau po susitikimo su Prezidente, galutinai sutarta.

Nors dar pirmadienį buvo sutarta, kad Vidaus reikalų ministro postas atiteks „darbiečiams“, antradienį susibėgę partijų pirmininkai nusprendė, kad vis dėlto policiją ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą kuruojanti ministerija bus valdoma ne sukčiavimu kaltinamos Darbo partijos atstovo, o „Tvarkos ir teisingumo“ nario. Už Vidaus reikalų ministeriją „tvarkiečiai“ Darbo partijai atidavė Energetikos ministeriją.

„Vidaus reikalų ministerijos „Tvarkai ir teisingumui“ reikia pagal pavadinimą", – paaiškino, kodėl sutiko atiduoti Vidaus reikalų ministeriją, Darbo partijos pirmininkas V. Uspaskichas. Be to, jo teigimu, Vidaus reikalų ministerija buvo vertinama 1,5 balo, o Energetikos – 1 balu.

R. Paksas sakė, kad toks sprendimas pasiektas labai lengvai ir greitai.

Koalicijos sutartį trijų partijų pirmininkai Algirdas Butkevičius, Viktoras Uspaskichas ir Rolandas Paksas partijos int visam būriui partiečių pasirašė Seimo Konstitucijos salėje.

Antradienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė pranešė, kad jau trečiadienįkreipsis į Konstitucinį Teismą prašydama įvertinti Seimo rinkimų teisėtumą. Iki tol prezidentė neketina vertinti jokių sudaromų valdančiųjų koalicijų.

Su Seimo rinkimus laimėjusios Socialdemokratų partijos pirmininku Prezidentė buvo susitikusi praėjusios savaitės pradžioje. Tuomet ji A. Butkevičiui pareiškė, kad jam tapti premjeru siūlys tik tokiu atveju, jei koalicijoje nebus finansinėmis machinacijomis įtariamos Darbo partijos.

Tačiau socialdemokratai prezidentės spaudimui nepasidavė ir toliau tęsė derybas dėl naujos valdančiosios koalicijos formavimo su Darbo partija ir „Tvarka ir teisingumu“. A.Butkevičius leidosi tik į vieną kompromisą – jo reikalavimu sukčiavimu kaltinami Darbo partijos lyderiai Viktoras Uspaskichas ir Vytautas Gapšys neužims aukščiausių postų. V. Uspaskichas pareiškė būsiąs tik Darbo frakcijos seniūnu Seime, o V. Gapšys ketina užimti pirmojo Seimo vicepirmininko postą.

Pirmadienio vakarą koaliciją formuojančioms partijoms pavyko susitarti, kad socialdemokratams tenka 7, Darbo partijai – 5, „Tvarkai ir teisingumui“ – 2 ministerijos.

Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius taps premjeru, Darbo partijos atstovas – Seimo pirmininku.

Koalicijos partneriai pirmadienį suderėjo, kad socialdemokratai savo atstovus deleguos į šias ministerijas: Finansų, Susisiekimo, Ūkio, Krašto apsaugos, Sveikatos apsaugos, Užsienio reikalų ir Teisingumo. „Darbiečiams“ buvo atiduotos šios ministerijos: Žemės ūkio, Vidaus reikalų, Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo bei Kultūros. „Tvarkiečiai“ savo atstovus turėjo deleguoti į Aplinkos ir Energetikos ministerijas.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijai (LLRA) koalicijos partneriai nepaliko nė vieno laisvo ministro posto, nors lenkai pirmadienį sakė, jog prie koalicijos prisijungs tik tokiu atveju, jeigu jiems bus pasiūlyta tiek pat ministerijų, kiek ir „tvarkiečiams“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi