Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.17 09:33

Minima kovos su prekyba žmonėmis diena

Spalio 18-ąją visoje Europoje minint kovos su prekyba žmonėmis dieną, penktadienį Vilniuje pristatomas trumpametražis prevencinis filmas „Viskas bus gerai“. 

Spalio 18-ąją visoje Europoje minint kovos su prekyba žmonėmis dieną, penktadienį Vilniuje pristatomas trumpametražis prevencinis filmas „Viskas bus gerai“. 

Pernai Lietuvoje pirmą kartą ikiteisminių tyrimų dėl žmonių išnaudojimo nusikaltimų buvo registruota daugiau nei seksualinio išnaudojimo atvejų. 

Ši statistika, pasak tarptautinės migracijos organizacijos, skatina kalbėti apie kitas, visuomenėje mažiau pažįstamas, prekybos žmonėmis formas. Statistika taip pat rodo, kad trečdalis fiktyviai už trečiųjų šalių piliečių ištekėjusių lietuvaičių dingsta. 

2002–11 metais iš viso pasaulyje verčiami dirbti ir seksualiai išnaudojami buvo per 20 mln. žmonių. Iš jų apie 5.5 mln. vaikų.

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi