Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.16 21:42

Premjeras: sklandžiam Europos ir Azijos bendradarbiavimui trukdo Rusijos veiksmai

BNS 2014.10.16 21:42

Sklandus bendradarbiavimas tarp Europos ir Azijos negali vykti dėl regione vykdomos agresijos prieš kaimynus, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Sklandus bendradarbiavimas tarp Europos ir Azijos negali vykti dėl regione vykdomos agresijos prieš kaimynus, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Apie tai jis užsiminė ketvirtadienį dalyvaudamas Europos ir Azijos valstybių viršūnių susitikime (ASEM) Italijoje.

„Sklandus ekonominis bendradarbiavimas sunkiai įsivaizduojamas, kai regione naudojama agresija prieš savo kaimynus. Negalima nutylėti ar toleruoti tokių veiksmų“, – sakydamas kalbą Milane pareiškė premjeras A. Butkevičius.

Ketvirtadienį prasidėjusiame ASEM susitikime, į kurį susirinko 51 valstybės vadovai, Lietuvos Vyriausybės vadovas pabrėžė bendradarbiavimo tarp Europos ir Azijos rinkų svarbą, kurį stiprintų ekonominis ir finansinis augimas.

Jis taip pat  pažymėjo, jog būtina išnaudoti esamus tranzito koridorius, tokius kaip Klaipėdos jūrų uostą ir kitas logistikos grandines augančiai prekybai tarp dviejų kontinentų.

A. Butkevičius akcentavo, jog Baltijos šalys turi puikiai išvystytą infrastruktūrą, kuri tenkintų Azijos šalių verslo poreikius gabenant prekes į Europos Sąjungą (ES).

Vyriausybės vadovas pakvietė apsvarstyti galimybę atnaujinti Europos ir Azijos šalių transporto ministrų susitikimų formatą. Lietuvos ir Kinijos iniciatyva tokie susitikimai šiose šalyse vyko 2009 ir 2011 metais. Jų metu pasirašyta trišalė Lietuvos, Baltarusijos ir Kinijos deklaracija dėl Rytų–Vakarų transporto koridoriaus plėtojimo.

Ministras pirmininkas pažymėjo ir branduolinės saugos svarbą regione.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi