Lietuvoje

2014.10.16 13:07

Už didelį greičio viršijimą nebegrės areštas

BNS2014.10.16 13:07

Už didelį greičio viršijimą nebegrės areštas, o saugos diržų neužsisegantys vairuotojai nerizikuos laikinai prarasti teisę vairuoti.

Už didelį greičio viršijimą nebegrės areštas, o saugos diržų neužsisegantys vairuotojai nerizikuos laikinai prarasti teisę vairuoti.

Seimas ketvirtadienį priėmė tokius Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pakeitimus. Jie įsigalios nuo kitų metų.

Parlamentarai iš ATPK išbraukė nuostatą, kad greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą gali užtraukti septynių parų administracinį areštą. Kodekse palikta už šį pažeidimą ir šiuo metu numatyta 1-1,5 tūkst. litų bauda, teisės vairuoti atėmimo terminas pratęstas nuo trijų iki šešių mėnesių.

Įsigaliojus šiam pakeitimui, Seimui nebereikės spręsti dėl smarkiai greitį viršijusių parlamentarų teisinės neliečiamybės panaikinimo, nes iš kodekso išbraukta su laisvės suvaržymu susijusi nuostata. Ligšiolinė tvarka kritikuota, kad dėl eismo taisyklių pažeidimų parlamente gaištamas laikas Seimo narių imuniteto klausimui svarstyti.

Taip pat Seimas iš kodekso išbraukė nuostatą, kad pakartotinis naudojimosi saugos diržais, vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytomis atitinkamos grupės sėdynėmis, taip pat motociklininko šalmais tvarkos pažeidimas gali užtraukti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą vienam mėnesiui. Už šiuos ATPK pažeidimus lieka galioti ir dabar numatyta 200-300 litų bauda.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.