Lietuvoje

2012.11.06 10:07

Prezidentės atstovė: koalicijos moralinis ir teisinis išbandymas bus imuniteto klausimo sprendimas

ELTA 2012.11.06 10:07

Valdančiosios koalicijos moralinis ir teisinis išbandymas bus teisinio imuniteto į Seimą išrinktiems teisiamiems Darbo partijos nariams panaikinimas, teigia vyriausioji Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė.

Valdančiosios koalicijos moralinis ir teisinis išbandymas bus teisinio imuniteto į Seimą išrinktiems teisiamiems Darbo partijos nariams panaikinimas, teigia vyriausioji Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė.

Tokią poziciją šalies vadovės atstovė išsakė antradienio rytą interviu „Žinių radijui“.

„Šios visos koalicijos moralinis ir teisinis išbandymas, matyt, pirmasis bus neliečiamumo, būtent, imuniteto klausimo sprendimas“, – sakė R. Svetikaitė.

Ji plačiau nekomentavo, ar Prezidentė tarp valdančiųjų apskritai nenorėtų matyti Darbo partijos ar tik kai kurių teisiamųjų jos narių.

„Prezidentės pareiškimas buvo toks, koks buvo suformuluotas“, – atkreipė dėmesį Prezidentės vyriausioji patarėja.

Kalbėdama apie šalies vadovės poziciją dėl valdančiosios koalicijos formavimo, R. Svetikaitė sakė, kad šalies vadovė pozicija yra išsakyta ir aiški, orientuota į vertybines, moralines nuostatas, jų reikšmę politikoje bei valstybės gyvenime.

„Pagrindinis dalykas ir tai yra labai svarbu, kad aukščiausi vertybiniai standartai, dalykiniai, moraliniai reikalavimai politikams nuo siekiamybės turi pagaliau tapti realybe ir savaime suprantamu standartu“, – teigė R. Svetikaitė.

Šalies vadovės vyriausioji patarėja nekomentavo, ar Prezidentę tenkina ministerijų pasiskirstymas tarp valdančiosios koalicijos partnerių.

„Šiandien turi vykti susitikimas su gerbiamu ponu Butkevičiumi, taigi komentuoti iš anksto nenorėčiau kažkokių konkrečių dalykų, susitarimų, juo labiau, kad tai bus, matyt, aptariama ir su Prezidente šiandien“, – sakė R. Svetikaitė.

Antradienį D. Grybauskaitė susitiks su realiausiu kandidatų į Premjerus Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininku Algirdu Butkevičiumi ir aptars koalicijos formavimą.

ELTA primena, kad daugiausiai mandatų Seime gavusi ir Vyriausybę formuojanti LSDP žada balsuoti už imuniteto panaikinimą koalicijos partneriams, Darbo partijos nariams, yra sakęs partijos pirmininkas A. Butkevičius. Anot jo, kol kas tokio prašymo jie nesulaukę, tačiau pasisakytų už imuniteto panaikinimą.

„Mes laikysimės savo principų taip, kaip elgėmės ir anksčiau, mes balsuodavome už imunitetų panaikinimą, nes tai yra ne politikų klausimas, o tai yra teisėsaugos sistemos reikalas spręsti. Politikai, manau, neturi uždaryti durų tokiems teisėsaugos institucijų norams“, – sakė A. Butkevičius.

Į Seimą išrinkti trys „darbiečiai“ – Vitalija Vonžutaitė, Viktoras Uspaskichas ir Vytautas Gapšys – yra kaltinamieji vadinamojoje Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje.