Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.07 19:00

Rima Baškienė: Seimo sesijos prioritetai – vaikų teisės, „Brexitas“ ir parlamentinė kontrolė

BNS 2019.03.07 19:00

Sekmadienį prasidedančios Seimo pavasario sesijos svarbiausi darbai bus parlamentinė kontrolė, vaikų teises reglamentuojančių įstatymų tobulinimas ir „Brexito“ pasitikimas, sako Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja „valstietė“ Rima Baškienė.

„Visų pirma turime pabaigti vaikų teises. Taškas“, – BNS ketvirtadienį pareiškė ji prieš parlamento vadovybės, frakcijų ir komitetų vadovų pasitarimą dėl artėjančios Seimo sesijos darbų.

Pasak R. Baškienės, parlamentarai privalės ypatingą dėmesį skirti parlamentinei kontrolei.

„Praėjusioje sesijoje priėmėme labai daug teisės aktų, susijusių su reformomis. Informaciniai ministrų pranešimai bus kiekvieną antradienį atsiskaitant Seimui ir pateikiant informaciją, kaip vyksta tos reformos – etatinis mokytojų apmokėjimas, investicijos, vaiko teisų įgyvendinimas, sveikatos reforma“, – teigė R. Baškienė.  

Jos tvirtinimu, remiantis Valstybės kontrolės išvadomis, pavasario sesijoje bus analizuojama, ko imtis, kad Seimo darbas būtų kokybiškesnis.

Seimo vicepirmininkė tikisi, kad bus priimti įstatymai dėl nemokamų bakalauro studijų, dėl pertvarkų biudžetinėse įstaigose.

R. Baškienė taip pat pabrėžė, kad Seimas imsis svarstyti „Brexito“ padarinius, siekiant, kad jie turėtų kuo mažesnį poveikį Lietuvos piliečių saugumui, verslui ir socialinėms garantijoms. 

Per susitikimą aptariama Seimo pavasario sesijos darbų programa, kuri tvirtinama sesijos pradžioje. Pasiūlymus jai jau pateikė Vyriausybė, prezidentė, savo projektus taip pat siūlo parlamentinės frakcijos ir atskiri Seimo nariai. Iš viso pavasario sesijoje ketinam priimti apie 500 teisės aktų.

Seimo pavasario sesija prasidės sekmadienį, kovo 10 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23
Konservatoriai, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis
7
2023.06.06 10:46

Pirmalaikių rinkimų nebus – neperkopė nė pirmojo laiptelio

nuolat atnaujinama
7