Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Prie NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro jungiasi Gruzija

ELTA 2015.09.08 13:45

Prie Lietuvoje veikiančio NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro prisijungs dar viena šalis – Gruzija.

Prie Lietuvoje veikiančio NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro prisijungs dar viena šalis – Gruzija.

Susitarimą dėl Gruzijos prisijungimo prie centro veiklos ketvirtadienį pasirašys krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Gruzijos ekonomikos ir darnaus vystymosi ministras Georgijus Kvirikašvilis, kitų NATO energetinio saugumo kompetencijos centro šalių steigėjų atstovai – ambasadoriai, gynybos atašė.

Gruzijos į NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrą deleguotas ekspertas prisijungs prie vieno iš trijų centro padalinių – Koncepcijų ir doktrinų skyriaus.

Pradėjęs veiklą NATO centre Gruzijos karinis techninis tyrimų centras DELTA kartu su NATO energetinio saugumo kompetencijos centru Vilniuje lapkričio 12-14 dienomis rengia konferenciją ir parodą „Energetinių inovacijų pritaikymas karyboje“, kuri bus skirta pristatyti, aptarti bei skatinti technologinių inovacijų energetikos srityje pritaikymą karinėms reikmėms.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre jau dirba ekspertai iš Estijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Turkijos. Planuojama, kad dar šiais metais prie NATO Energetinio saugumo kompetencijos prisijungs ir Jungtinė Karalystė.

Vilniuje veikiantis NATO centras įkurtas 2012 metų liepą šalims steigėjoms NATO Transformacijos vadavietėje Norfolke (JAV) pasirašius steigimo dokumentus. 2012 metų spalį, atlikus akreditacijos procedūras, Šiaurės Atlanto Taryba centrui suteikė tarptautinės karinės organizacijos statusą. Nuo šių metų rugpjūčio centrui vadovauja pulkininkas Gintaras Bagdonas.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras analizuoja karinio energetinio efektyvumo ir saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus. Centro darbuotojai taip pat teikia rekomendacijas ir siūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje ir gamtai draugiškų ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros, organizuoja mokymus ir pratybas ir juose dalyvauja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi