Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.07 16:07

Ryžtingu žingsniu pas premjerą: moterų teisių atstovės išsakė ilgus metus nesprendžiamas problemas

Moterų teises ginančių organizacijų atstovės kartoja, kad Lietuvoje toliau tik imituojama kova su lyčių nelygybe.

Esą už tą patį darbą moterims vis dar mokama mažiau, nesusitvarkoma su smurtu prieš moteris.

Premjeras žada tam kurti prevencijos darbo grupę, bus siekiama dar labiau mažinti atlyginimų atotrūkį, taip pat ir švietimu. Tačiau visuomeninės organizacijos ragina pradėti nuo vyriausybės, ir primena, kad ministrų kabinete dirba vien vyrai.

Ryžtingu žingsniu pas premjerą, dar kartą priminti apie Lietuvoje moterų patiriamą nelygybę: atlyginimų skirtumą, skurdo mažinimą ar smurto klausimus.

„Mes ne vieną jau vyriausybę pragyvenome kovodamas už moterų teises. Ne pirmas kartas, kai premjeras ką nors žada, tai mes atsimename tuos pažadus, pradedant Stambulo konvencijos ratifikavimu. Tuo ir žavus yra rinkiminis laikotarpis. Tai, ką mes norime girdėti, mums pažada. Premjeras pažadėjo dėl darbo grupių sukūrimo, tiek dėl smurto prevencijos strategijos rengimo, tiek dėl kontracepcijos prieinamumo, kas yra dešimtmečiais neišjudinami klausimai Lietuvoje“, – sakė Šeimos planavimo asociacijos atstovė Vilma Vaitiekūnaitė.

Anot visuomeninių organizacijų, kol pokyčių nematyti, šiemet kovo 8-ąją vėl per eitynės bus raginama vyriausybę susitelkti bendram tikslui, pavyzdžiui, kad už tą patį darbą moterys gautų kiek ir vyrai, auginančios vaikus lengvai grįžtų į darbo rinką, dėl pertraukos nemažėtų pensija, neliktų skurde kapstytis vienos auginančios vaikus. 

„Išgavom pažadą, kad bus sukurta tarpžinybinė grupė, į kurią galėtų įeiti nevyriausybinės organizacijos ir būtent tie žmonės praktikai, kurie kiekvieną dieną dirba su moterimis ir pažeidžiamomis grupėmis, sprendžia klausimus dėl smurto ir lyčių lygybės, tai lauksime iš tikrųjų žinių ir kvietimo darbo grupei“, – kalbėjo Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

„Darbo kodekse jau yra tokia nuostata, kuri draudžia diskriminuoti lyties aspektu ir aš manau, kad visi socialiai atsakingi darbdaviai turi šios nuostatos laikytis pirmiausiai. Taip pat su Darbo kodeksu atėjo nauja pareiga įmonėms, kurios turi daugiau negu 50 darbuotojų turėti ir lyčių lygybės programas ir mes jau stebime, kaip jos yra vykdomos“, – sako SADM viceministrė Eglė Radišauskienė.

Tyrimų duomenimis, Lietuvoje moterys uždirba beveik 15 proc. mažiau nei jų kolegos vyrai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi