Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:14

Koalicijos partneriai pasidalino ministerijas

LRT.lt, ELTA 2015.02.14 17:14

Valdančiąją centro kairės koaliciją formuojančios Socialdemokratų, Darbo ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmadienį pasidalino ministrų portfelius. Socialdemokratams atiteko 7, Darbo partijai – 5, partijai „Tvarka ir teisingumas“ – 2 ministerijos. 

Valdančiąją centro kairės koaliciją formuojančios Socialdemokratų, Darbo ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmadienį pasidalino ministrų portfelius. Socialdemokratams atiteko 7, Darbo partijai – 5, partijai „Tvarka ir teisingumas“ – 2 ministerijos.

Sutarta, kad socialdemokratai deleguos septynis ministrus – užsienio reikalų, finansų, susisiekimo, teisingumo, ūkio, krašto apsaugos ir sveiktos.

Darbo partijai teko Žemės ūkio, Vidaus reikalų, Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo bei Kultūros ministerijos.

„Tvarkiečiai“ ieškos, kas galėtų vadovauti Aplinkos ir Energetikos ministerijoms, LRT televizijos naujienų tarnybai teigė socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius. 

„Diskusija buvo labai ilga. Ūkines ministerijas sugrupavome į vieną pogrupį, likusias – į kitą. Po to žiūrėjome, kuri partija galėtų sėkmingiau kokiai ministerijai vadovauti. Pavyzdžiui, kai socialdemokratai vadovavo Susisiekimo ministerijai, buvo įgyvendinta ir kaimo žvyrkelių asfaltavimo programa, ir kiti ambicingi projektai. Kalbant apie Ūkio ministeriją, mes manome, kad tikrai daug specialistų turime, kurie galėtų puikiai susidoroti su ambicingais projektais", – sakė A. Butkevičius.

„Manau, visi kriterijai buvo apsvarstyti, paderinti. Aišku, buvo ir ginčų dėl vienų ar kitų ministerijų“, – pridūrė jis.

Komentuodamas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vadovo pareiškimus, kad LLRA prie koalicijos jungtųsi vienodomis sąlygomis kaip „tvarkiečiai“, A. Butkevičius teigė galimybių jiems pasiūlyti du ministrų portfelius nematantis.

„Jie gali prisijungti programiniu principu ir kalbėtis apie viceministrų postus“, – teigė socialdemokratų lyderis.

Anot jo, antradienį po ilgų diskusijų taip pat sutarta, kad Darbo partija siūlys kandidatą į Seimo Pirmininiko postą. Paklaustas, ar į ministrų postus nepretenduos Viktoras Uspaskichas ir Vytautas Gapšys, įtariamieji Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje, A. Butkevičius sakė: „Truputį palaukime, turbūt taip ir bus.“ 

A. Butkevičius pažymėjo, jog kol kas nė viena būsimo ministro pavardė nėra aiški.

Antradienį įvyksiančiame socialdemokratų lyderio inicijuotame susitikime su Prezidente Dalia Grybauskaite A. Butkevičius tikisi išgirsti jos nuomonę ministrų portfelių dalybų klausimais.

„Norėtųsi išgirsti Prezidentės nuomonę, ar tikrai galima ieškoti kompromisų, sutariant, kad kai kurie žmonės, kuriems yra pareikšti įtarimai, nedalyvaus einant aukštas pareigas“, – sakė jis.

A. Butkevičiaus teigimu, artimiausiu metu bus diskutuojama ir apie Seimo komitetų ir komisijų pirmininkų bei jų pavaduotojų portfelių dalybas.

Darbo partijos lyderis V. Uspaskichas teigė dėl antradienio susitikimo su Prezidente nesijaudinantis.

„Visiškai nesijaudinu. Aš pasitikiu A. Butkevičiumi, jis yra šiandien lyderis, ir mes turime tai pripažinti“, – sakė jis.

V. Uspaskichui patvirtinus, kad europarlamentaro vietos jis atsisakys, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas pažymėjo liksiantis dirbti Briuselyje.

„Mūsų partijoje yra 17 tūkst. narių. Tikrai parinksime tokius kandidatus, kad koalicijai nebūtų gėda dirbti kartu“, – paklaustas, kas vadovaus „Tvarkos ir teisingumo“ „gautoms“ ministerijoms, atsakė R. Paksas. 

Socialdemokratai Seimo rinkimuose gavo 38 mandatus. Planuojama, kad valdančiąją koaliciją sudarys socialdemokratai, Darbo partija ir partija „Tvarka ir teisingumas“. Formuojama valdančioji dauguma, be LLRA, Seime gali turėti nuo 78 balsų, su LLRA – iki 86. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi