Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.07 14:03

VTEK nenustatė pažeidimo Virginijaus Komskio elgesyje

LRT.lt 2019.03.07 14:03

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Teigta, jog V.Komskis 2017 m. balandį dalyvavo savivaldybės tarybos posėdyje priimant sprendimus dėl žemės mokesčio tarifų nustatymo, nors kartu su savo sutuoktine valdo Pagėgių savivaldybėje registruotą UAB „Lavirga“. Be to, teigta, kad V.Komskiui artimi asmenys šios savivaldybės teritorijoje turi žemės.

Tyrimo duomenys rodo, kad tiek V.Komskiui, tiek jo artimiems asmenims bei juridiniams asmenims, su kuriais juos sieja darbo ar kiti juridiniai santykiai už Pagėgių savivaldybės teritorijoje valdomą ar nuomojamą žemę 2017 m. mokestiniu laikotarpiu apskaičiuota žemės mokesčio įmokos suma neviršijo 3 000 Eur. Taigi, VTEK vertinimu, V. Komskiui nekilo interesų konfliktas, galėjęs turėti reikšmingos įtakos priimant minėtuosius sprendimus savivaldybės taryboje.

2016 m. VTEK savo rezoliucijoje rekomendavo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus dėl visiems šių procedūrų dalyviams vienodai taikomų mokesčių tarifų nustatymo nusišalinti tik tais atvejais, kai jiems ar jų artimiems asmenims per praėjusius metus priskaičiuota atitinkamo mokesčio suma yra akivaizdžiai reikšminga ir gali daryti įtaką sprendimams dėl tokių mokesčių tarifų nustatymo. Minėtoje rezoliucijoje akivaizdžiai reikšmingu interesu, sprendžiant klausimus dėl mokesčių tarifų nustatymo, laikytina 3 000 eurų viršijanti suma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi