Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.06 08:06

V. Tomaševskis: jungimosi į koaliciją sąlygos mums turi būti tokios pat kaip ir „tvarkiečiams“

ELTA 2012.11.06 08:06

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) jungtųsi prie socialdemokratų, „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ formuojamos valdančiosios koalicijos vienodomis sąlygomis su panašų mandatų skaičių Seimo rinkimuose iškovojusia partija „Tvarka ir teisingumas“.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) jungtųsi prie socialdemokratų, „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ formuojamos valdančiosios koalicijos vienodomis sąlygomis su panašų mandatų skaičių Seimo rinkimuose iškovojusia partija „Tvarka ir teisingumas“.

Tai pirmadienį po LLRA Vyriausiosios tarybos posėdžio žurnalistams sakė LLRA pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

„Aptarėme politinę situaciją, taip pat sąlygas, kuriomis mes galėtume šitą koaliciją sudaryti. Sąlygos turi būti vienodos, kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ (...). Visiems turi būti aišku, kad sąlygos negali būti blogesnės nei partijos „Tvarka ir teisingumas“, kadangi mes turime panašų mandatų skaičių“, – sakė V. Tomaševskis.

Paklaustas apie ministrų portfelius, kurių naujojoje Vyriausybėje siektų LLRA, V. Tomaševskis sakė, kad apie tai nebuvo kalbama.

„Mes nekalbėjome apie portfelius. Mes kalbėjome apie sąlygas. Sąlygos turi būti vienodos“, – teigė LLRA lyderis.

Jis nebuvo linkęs kalbėti apie anksčiau minėtą švietimo ir mokslo ministro portfelį. „Sąlygos turi būti vienodos. Apie konkrečius portfelius mes nekalbėjome“, – pakartojo V. Tomaševskis.

Jis taip pat tvirtino, kad LLRA netrokšta valdžios bet kokia kaina, kad ji galėtų dirbti ir opozicijoje.

„Mes nebijome dirbti opozicijoje. Mums yra svarbūs programiniai reikalavimai. Keletą tokių nuostatų esame išsakę Algirdui Butkevičiui. Tai, visų pirma, problema, susijusi su Susisiekimo ministerija, yra kelių priežiūra, kad vietiniams keliams būtų skiriama žymiai daugiau pinigų“, – teigė V. Tomaševskis.

Jo nuomone, būtina parengti valstybinę šilumos ūkio perėjimo prie biokuro programą.

Europarlamentaras V. Tomaševskis kol kas nesiėmė atsakyti, ar atsisakys europarlamentaro mandato. Pasak jo, tai paaiškės po lapkričio 15 dienos.

Jis taip pat leido suprasti, kad į Seimą išrinktas Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius gali atsisakyti parlamentaro mandato.

„Iš esmės mes šiandien sutarėme, kad Z. Palevičius liks dirbti Šalčininkų rajono savivaldybėje“, – sakė V. Tomaševskis. 

„Tvarkiečiams“ naujoje Vyriausybėje yra numatomi du ministrų postai. Praėjusią savaitę V. Tomaševskis buvo pareiškęs, kad jo partija nori 3–4 ministerijų. Tačiau socialdemokratų vadovas ir realiausias kandidatas į premjerus Algirdas Butkevičius sakė, kad Lenkų rinkimų akcija gali tikėtis tik vieno ministro portfelio. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi