Lietuvoje

2014.10.15 15:13

Lietuviai sodina vis daugiau vaismedžių ir vaiskrūmių

Jovita Sukackaitė, Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.10.15 15:13

Įpusėjus spaliui žmonės jau baigia sodinti naujai įsigytus sodinukus, kurių pardavėjai sako parduodą vis daugiau. Anot jų ir kainos išlieka stabilios, ir pirkėjai vis labiau supranta savo užaugintų vaisių naudą.

Įpusėjus spaliui žmonės jau baigia sodinti naujai įsigytus sodinukus, kurių pardavėjai sako parduodą vis daugiau. Anot jų ir kainos išlieka stabilios, ir pirkėjai vis labiau supranta savo užaugintų vaisių naudą.

Veislės „Topaz“ ir „Champion“ iš Vakarų Europos, ar „Mutzu“ iš Japonijos – tai populiarios obelų veislės, kurių sodinukus ypač nori kieme ar sode matyti lietuviai. Tačiau vietinės obelų ir kitų vaismedžių veislės, pasak pardavėjų, neginčijamai nukonkuruoja importines.

„Šiemet populiariausios buvo obelys ir slyvos, nemažai pirko žmonės ir vyšnių. Iš obelų tai populiariausios senos lietuviams įprastos veislės – baltasis alyvinis, antaninis paprastasis, „Auksis“ – Lietuvos selekcininkų išvesta veislė labai gera rudeninė. Taip pat visi ieško ananasinio“, – sako medelyno savininkas Vytautas Kazlauskas.

„Parduodame net 50 proc. daugiau Lietuvos augintojų produkcijos, nei užsienio gamintojų produkcijos. Antroje vietoje rikiuojasi Olandija, trečioje vietoje – Lenkija“, – sako „Senukų“ prekybos centro atstovė Laima Petraitytė.

Pasak prekybos centro atstovės, vaismedžių kainos nuo pavasario nesikeitė. Pagal sodinukų amžių jos svyruoja nuo keliolikos iki keliasdešimties litų. Prekybininkai sako, kad dar ne per vėlu sodinti ir vaiskrūmius, tik pirkėjai ne visada pasidomi, kas labiau tinka lietuviškam dirvožemiui.

„Iš vaiskrūmių tai populiariausi, aišku, buvo juodieji serbentai. Taip pat raudonais domisi, nes raudoni labai tinka jogurtų gamybai. Šilauogėm domisi, tik reikia žinoti, kokias veisles pirkti: reikia ankstyvąsias, nes vėlyvosios Lietuvos sąlygomis rudenį gal ir spėja prinokti, bet būna, kad paprasčiausiai neprinoksta“, – sako V. Kazlauskas

Prekybininkai sako pastebintys, kad lietuviai pamėgo savo kiemus puošti ir dekoratyviniais augalais. Perka viržius, sidabrines eglutes, tujas. Pamėgo ir bonsus, tačiau mieliau perka Lietuvos augintojų užaugintus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.