Lietuvoje

2012.11.06 08:06

„Auksinio“ tualeto priežiūra kas mėnesį atsieis 5 tūkst. litų

Loreta Mačiulienė, Jevgenijus Bardauskas, LRT Televizijos laida „Šiandien“2012.11.06 08:06

Netoli Kauno pilies esantis „auksinis“ tualetas, pasak valdininkų, pradės veikti už kelių savaičių. Daugiau nei pusę milijono litų miestui atsiėjusio statinio priežiūra kas mėnesį atsieis beveik 5 tūkst. litų. 

Netoli Kauno pilies esantis „auksinis“ tualetas, pasak valdininkų, pradės veikti už kelių savaičių. Daugiau nei pusę milijono litų miestui atsiėjusio statinio priežiūra kas mėnesį atsieis beveik 5 tūkst. litų.

Prieš ketverius metus pastatytas, daugiau nei pusę milijono litų kainavęs ir todėl „auksiniu“ vadinamas Kauno tualetas iki šiol neveikia. Valdininkai tikina, kad korupcijos skandalo priežastimi tapęs statinys duris atvers po kelių savaičių. Planuojama, kad jis veiks visą parą, o už naudojimąsi bus imamas 1 lito mokestis.

Kauno taryba nusprendė dar šią savaitę sudaryti sutartį su „Kauno švara“, kad ši prižiūrėtų tualetą. Specialistai suskaičiavo, kad priežiūra ir eksploatacija kas mėnesį atsieis beveik 5 tūkst. litų.  

„Tai yra ir visos komunalinės paslaugos, ir trijų darbuotojų atlyginimas, ir priežiūros priemonės darbams, ir planuotos lėšos statinio einamajam remontui, kuris bus galbūt ne šiemet, ne kitąmet, bet po kelerių metų reikės statinį remontuoti, o lėšos tam kaupsis“, – aiškino Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Panašu, kad remontui pinigų reikės rasti ilgai nelaukiant – rūdija nė nepradėjusio veikti statinio konstrukcijos, išdaužyti langai, apgadinta apdaila. 

Pasak Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo, kitų viešųjų tualetų priežiūra atsieina panašias ar dar didesnes sumas.

Skandalas dėl šalia pilies pastatyto tualeto kilo paaiškėjus, kad savivaldybė bendrovei už konteinerinį statinį sumokėjo 527 tūkst. litų. Atlikus ikiteisminį tyrimą buvo pareikšti kaltinimai 8 savivaldybės tarnautojams, vienam politikui ir trims tualetą stačiusiems bendrovės darbuotojams. Keturiems kaltinamiesiems skirtos realios laisvės atėmimo bausmės. Kiti septyni kaltinamieji buvo išteisinti.

Teismo sprendimas apskųstas, skundą numatoma svarstyti šį mėnesį. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI