Lietuvoje

2014.10.15 09:58

„Vaikų svajonės“ pirmą kartą pildysis ir Maltoje

LRT.lt2014.10.15 09:58

Penktus metus vykstantis socialinis projektas „Vaikų svajonės“ jau pradeda registruoti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų kalėdinius norus, kuriuos įgyvendinti kviečiami visi geros valios žmonės. Šiemet projekte dalyvauja net 55 Lietuvos savivaldybių socialiniai centrai ir dar 12 jų partnerių.   

Penktus metus vykstantis socialinis projektas „Vaikų svajonės“ jau pradeda registruoti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų kalėdinius norus, kuriuos įgyvendinti kviečiami visi geros valios žmonės. Šiemet projekte dalyvauja net 55 Lietuvos savivaldybių socialiniai centrai ir dar 12 jų partnerių.

Norintys prisijungti prie socialinio projekto ir padovanoti šventinį džiaugsmą vaikams, kviečiami apsilankyti interneto puslapyje www.vaikusvajones.lt. Pirmą kartą projektas „Vaikų svajonės“ šiemet bus įgyvendintas ir Maltos Respublikoje.

„Šiemet projekte dalyvauja absoliuti dauguma Lietuvos savivaldybių socialinių centrų, tad ir vaikų svajonių, kurias socialiniai darbuotojai surinks, nusimato būti rekordiškai daug. Tikimės, kad šiemet mums pavyks surinkti ir įgyvendinti  apie 10 tūkstančių vaikų svajonių – dar nespėjus paskelbti projekto pradžios, jau gavome virš 600 mažųjų svajotojų norų,“ – sako vienas iš projekto iniciatorių Julius Gregorauskas. 

Sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų kalėdiniai norai, surinkt ir užrašyti juos globojančių socialinių darbuotojų, talpinami interneto svetainėje www.vaikusvajones.lt, kur, pasirinkę iš sąrašo, žmonės gali juos įgyvendinti.  „Labiausiai skatiname dovanas vaikams įteikti asmeniškai, susitinkant su sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančiu vaikučiu ir jo šeima – šiems vaikams, kaip ir materialinių išteklių, labai trūksta žmogiškojo dėmesio, rūpesčio ir padrąsinimo. Dažnai toks dėmesys ne mažiau svarbus negu patys kalėdiniai vaikų norai, – sako projekto iniciatorius Andrius Čepkus. – Visgi, jei galimybių dovanėlę įteikti asmeniškai nėra, ją galima perduoti socialiniam darbuotojui.“  

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad šiemet nebebus galima pervesti lėšų dovanos pirkimui socialiniams centrams. Tie, kurie trokšta įgyvendinti vaiko svajonę, tačiau neturi galimybės dovaną įteikti asmeniškai vaikui ar perduoti socialiniam centrui, gali ją pirkti bet kurioje internetinėse parduotuvėse, pristatymo adresu nurodydami socialinių centrų adresus. Praėjusiais metais projekto metu Lietuvoje pasiektas rekordinis įgyvendintų svajonių skaičius – net 7 143, kurių bendra vertė siekia apie 730 tūkst. litų.

Šiemet projektas „Vaikų svajonės“ pirmą kartą pradedamas ir Maltos Respublikoje – ten 13 metų jau gyvenanti lietuvė ištikimai dalyvavo visose „Vaikų svajonių“ projektuose, kol pasiryžo analogišką projektą suorganizuoti ir Maltos sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenantiems vaikams. „Labai džiaugiamės, kad geras pavyzdys užkrečia ir kad darbščių, nuoširdžių žmonių dėka kalėdinėmis dovanomis džiaugsis ne tik Lietuvos, bet ir Maltos vaikai. Ten pradedamam projektui suteikiame tokią pačią IT platformą, dalinamės žiniomis ir patirtimi, tačiau vietinių socialinių centrų pasitikėjimą organizatoriai Maltoje turėjo užsitarnauti patys. Po sėkmingo bandomojo projekto įgyvendinimo praėjusiais metais, šiemet Maltoje planuojama įgyvendinti net 500 vaikų svajonių nė pusės milijono gyventojų neturinčioje šalyje“, – sako A. Čepkus.

 „Vaikų svajonės“ – tai savanoriška iniciatyva, kuria siekiama išpildyti kuo daugiau sudėtingomis socialinėmis sąlygomis augančių vaikų svajonių. Projekto svetainėje www.vaikusvajones.lt talpinamos 2-14 m. amžiaus mažųjų svajonės, kurias galima pildyti iki 2015 m. sausio 1 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.