Lietuvoje

2015.02.14 17:27

Sveikatos ministrė: alkoholio vartojimo statistika kartais sutirštinama

ELTA2015.02.14 17:27

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė įsitikinusi, kad Seimo nariai socialinei reklamai be alkoholio nori skirti per didelį procentą nuo pajamų už alkoholio akcizo mokestį.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė įsitikinusi, kad Seimo nariai socialinei reklamai be alkoholio nori skirti per didelį procentą nuo pajamų už alkoholio akcizo mokestį.

Antradienį Seimas pritarė siūlymui socialinės reklamos be alkoholio kūrimui skirti 5 proc. akcizo pajamų, gautų už alkoholinius gėrimus. Preliminariais skaičiavimais šis skaičius siektų apie 40 mln. litų.

„Socialinė reklama reikalinga, nes apskritai bet kokia reklama paveikia piliečius veiksmingiau nei baudos ar draudimai. Tačiau man kyla abejonė, ar Seimo narių siūlomas procentas nėra per didelis. Bet ką galima pagaminti, bet jei nebus rezultato, tai ar verta gaminti? Galima pradėti nuo mažesnių išlaidų ir žiūrėti, ar tai veikia, o tada palaipsniui didinti finansavimą“, – kalbėjo ministrė.

R. Šalaševičiūtė taip pat suabejojo ir alkoholio vartojimo statistika, kurios rezultatai Lietuvą stato tarp daugiausiai alkoholį vartojančių valstybių. Ministrė neatmetė galimybės, kad statistiniais duomenimis gali būti manipuliuojama, siekiant pagrįsti finansavimą tam tikriems projektams.

„Kai mes kalbame, kad visada ir visur esame blogiausi, tai yra pretekstas gauti tam tikrų lėšų tam tikroms įvairioms akcijoms (...) jei yra problema, yra kuriami priemonių planai, kurie dengiami finansavimu, o tam tikrų siekių įgyvendinimui yra pajungiamos ir visuomeninės, nevyriausybinės organizacijos (...) Vartojimas tikrai yra nemažas, bet nemanau, kad esame ta didžiausią kiekį suvartojanti valstybė. Iš tam tikros praktikos darau prielaidą, kad kartais yra sutirštinamos spalvos tam tikrų priemonių pasiekimui“, – „Žinių radijui“ kalbėjo ministrė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.