Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.07 07:47

Apeliacinis teismas nagrinės mergaitės įvaikinimo į Naująją Zelandiją bylą: sprendimas nebus viešas

Apeliacinis teismas skubos tvarka pradeda nagrinėti bylą dėl devynmetės mergaitės įvaikinimo šeimai iš Naujosios Zelandijos. Ši byla susilaukė didelio visuomenės dėmesio ir skirtingų vertinimų.

Sausį Vilniaus apygardos teismas neleido užsieniečiams įvaikinti mergaitės. Šį nuosprendį apskundė Kauno globos namai, kuriuose nepilnametė iki šiol gyvena.

Apeliacinio teismo atstovė Vilma Budėnienė sako, kad byla galbūt bus išnagrinėta jau ketvirtadienį, tačiau visuomenė konkretaus teisėjų sprendimo nesužinos.

„Pagal įstatymą yra nagrinėjamos uždaruose teismo posėdžiuose tokios bylos ir įvaikinimo bylų duomenys yra nevieši“, – pabrėžia ji.

Tuo metu Kauno globos namų direktorė Elena Trimonienė tikina, kad pati mergaitė labai nori gyventi su Naujosios Zelandijos šeima.

„Ji labai nori (gyventi su šeima – LRT.lt). Labai gražus jų bendravimas, emocinis ryšys. Ji piešia, svajoja apie tą šeimą“, – pasakoja E. Trimonienė.

Sausį Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį dėl įvaikinimo, tačiau jo nepaviešino. Portalo 15min šaltiniai atskleidė, kad teismas nusprendė, jog mergaitė turi likti Lietuvoje, kadangi rasta pažeidimų vykdant įvaikinimo procesą.

Norą globoti devynmetę yra išreiškęs ir Jungtinėje Karalystėje gyvenantis vienas iš mergaitės brolių. Jo advokatas situacijos komentuoti LRT RADIJUI nepanoro.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi