Lietuvoje

2014.10.14 15:22

Aplinkos ministerija kviečia tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais

LRT.lt2014.10.14 15:22

Aplinkos ministerija kviečia visus, neabejingus gamtai ir siekiančius prisidėti prie jos saugojimo, tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais, skelbiama ministerijos pranešime spaudai.  

Aplinkos ministerija kviečia visus, neabejingus gamtai ir siekiančius prisidėti prie jos saugojimo, tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais, skelbiama ministerijos pranešime spaudai.

Pagrindinis neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus uždavinys – padėti institucijoms ir pareigūnams, vykdantiems aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę. Tai jie daro informuodami apie pažeidimus, dalyvaudami organizuojamose aplinkosauginėse akcijose, teikdami informaciją visuomenei.

„Kviečiame visus prisijungti prie atsakingos ir gamtą tausojančios veiklos. Bet kokia pagalba valstybiniams aplinkos apsaugos inspektoriams yra labai svarbi ir vertinga. Nors neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių veikla yra neatlygintina, juos kasmet stengiamės paskatinti ir motyvuoti dirbti visų mūsų labui“, – sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais gali tapti 18 metų sulaukę nepriekaištingos reputacijos aplinkos apsaugos srityje Lietuvos piliečiai. Jiems taip pat taikomi ir kiti reikalavimai. Neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai neturi būti teisti už sunkius, labai sunkius nusikaltimus ar nusikaltimus aplinkai, neturi turėti per pastaruosius vienerius metus įsiteisėjusio teismo apkaltinamojo nuosprendžio už baudžiamuosius nusižengimus aplinkai. Jie taip pat neturi būti bausti administracinėmis nuobaudomis už teisės pažeidimus aplinkos apsaugos, gamtos išteklių naudojimo, gamtos srityje. Jie turėtų norėti saugoti aplinką ir šalies gamtinius išteklius nuo neteisėtos veikos ir būti išlaikę egzaminus pagal aplinkos ministro nustatytą programą.

Norintieji tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais Valstybinei aplinkos apsaugos tarnybai arba regiono aplinkos apsaugos departamento vadovui turėtų pateikti šiuos dokumentus:

motyvuotą prašymą suteikti neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus įgalinimus;

asmenybę patvirtinančio dokumento kopiją;

dvi nuotraukas (3x4 cm formato).

Artimiausi priėmimo į neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius komisijos posėdžiai ir pretendentų egzaminai vyks:

Vilniaus RAAD – spalio 16 d., tel. pasiteirauti 8 5 272 8536;

Marijampolės RAAD – spalio 24 d., tel. pasiteirauti 8 343 91 955;

Alytaus RAAD – spalio 24 d., tel. pasiteirauti 8 315 56 732;

Klaipėdos RAAD – spalio 16 d., tel. pasiteirauti 8 46 466 463;

Šiaulių RAAD – spalio 30 d., tel. pasiteirauti 8 41 503 705;

Kauno RAAD – spalio 31 d., tel. pasiteirauti 8 37 320 854;

Utenos RAAD – spalio 27 d., tel. pasiteirauti 8 389 69 662.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt