Lietuvoje

2012.11.05 12:51

Seimo naujokų įkurdinimas kainuos apie 100 tūkst.

Roberta Tracevičiūtė, „Lietuvos žinios“2012.11.05 12:51

Naujai išrinktų Seimo narių įkurtuvės sostinėje mokesčių mokėtojams atsieis per 100 tūkst. litų. Skaičiuojama, kad tiek kainuos apmokėti dalies jų nakvynes viešbutyje, taip pat kosmetiškai paremontuoti kai kuriuos Seimo viešbučio butus. 

Naujai išrinktų Seimo narių įkurtuvės sostinėje mokesčių mokėtojams atsieis per 100 tūkst. litų. Skaičiuojama, kad tiek kainuos apmokėti dalies jų nakvynes viešbutyje, taip pat kosmetiškai paremontuoti kai kuriuos Seimo viešbučio butus. 

Valdžių pasikeitimas patuštins mokesčių mokėtojų kišenes. Seimo kanceliarija ne tik turės išmokėti apie 3 mln. litų išeitinių kompensacijų kadenciją baigiantiems parlamentarams ir jų padėjėjams, bet ir pasirūpinti, kur apsistoti daliai Seimo naujokų.

Gyvenamosios vietos Vilniuje neturintiems naujiesiems parlamentarams bus suteikti butai Seimo viešbutyje. Tačiau kraustytis į juos jie galės ne iš karto pradėję eiti pareigas. Mat kadenciją baigę Seimo nariai valdiškus butus turi atlaisvinti per 30 dienų.

Neturintiems kur apsistoti naujiems parlamentarams bus siūloma laikinai apsigyventi viešbutyje. Seimo kanceliarijos Bendrųjų reikalų departamento direktorius Antanas Dimaitis skaičiuoja, kad gali prireikti rezervuoti kambarius maždaug trisdešimčiai į naujos kadencijos parlamentą išrinktų politikų.

Juos ketinama apgyvendinti netoli Seimo rūmų esančiame trijų žvaigždučių viešbutyje „Europa city“. Dienai apsistoti standartiniame vienviečiame kambaryje čia kainuoja apie 180 litų, o verslo klasės vienviečiame kambaryje – apie 214 litų. Kiek lėšų Seimo kanceliarijai prireiks viešbučio sąskaitoms apmokėti, A. Dimaičio teigimu, kol kas neaišku. Tačiau, jo nuomone, tam gali tekti išleisti apie 100 tūkst. litų.

Iš Seimo viešbučio išsikrausčius buvusiems parlamentarams, dalį butų ketinama paremontuoti. Pasak A. Dimaičio, didelių darbų atlikti neplanuojama, bus tik perdažytos sienos. „Šiek tiek atnaujinsime sienas, kad jos estetiškiau atrodytų“, - aiškino jis.

Ruošiamasi pasikeitimams ir Seimo rūmuose. Suformavus parlamento komitetus ir komisijas, naujai išrinktiems Seimo nariams ketinama paskirstyti kabinetus. Dėl pirmųjų parlamento rūmų remonto laikinai kitose patalpose besiglaudžiantys politikai ir frakcijos galės sugrįžti į ankstesnes savo darbo vietas. A. Dimaičio teigimu, jau šią savaitę ketinama baigti istorinių rūmų atnaujinimo darbus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt